Tibold Katalin kiállítása Érden

Tibold Katalin kiállítása Érden

Szűcs Gábor Érd Megyei Jogú Város alpolgármestere nyitotta meg a Szociális Gondozó Központ közösségi termében a 36. kiállítást, melyen Tibold Katalin harmincnégy festményét és külön a két adomány alkotását csodálhatta meg a képzőművészet iránt érdeklődő közönség.
Szilaj Krisztina az Időseket Ellátó Központ vezetője köszöntő beszéde után, Kóré Mária műsorvezető felkonferálta az Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola és Gimnázium diákja Nagy Szebasztiánt, aki elmondta Habos László érdi költő, Árva éjszakán című versét, aki a Temesi Éva Irodalmi Kör vezetője, Csuka Zoltán díjas, és a Csermelyi Sándor Irodalmi Asztaltársaság alapító tagja. Következett az Érdligeti Általános Iskola diákja, Kókai Benjámin, Geszthelyi László: Valami Hív című rövid versével, azután az Érdi Bolyai János Általános Iskola diákja, Bíró András: Föl a hegyre című versét mondta el, végül az Érdligeti Általános Iskola diákja Kovács Nikolász, Baka Györgyi: Pünkösdi szél című versét mondta el. Az Alma Latina együttes zenéjével vált igazán színvonalassá a műsor. A közönség vastapsa után Kiss Sándor pódium beszélgetése során kirajzolódott, Tibold Katalin életútja, és a képzőművészet iránti elkötelezettsége. A pódium beszélgetés során Tibold Katalin a következőket mondta el:
„Perkátán születtem, polgári nevem Tibold Mihályné, alkotónevem Tibold Katalin – TK – így jegyzem alkotásaimat. Nagyvenyimen élek férjemmel. Egy felnőtt fiam van, aki kutató és fejlesztő mérnök, Budapesten él.
Rajzolni mindig szerettem, ami a családunk körében természetes volt. Művészeti iskolát nem volt lehetőségem végezni. Festeni egyénileg kezdtem, az internet adta lehetőségek alapján, ami napjainkban is segítségemre van. Netes képek adnak inspirációt, ötletet újabb alkotások festéséhez. Ezért munkáim több témát, több stílust, újdonságot mutatnak be. Legtöbb alkotásom realista stílushoz áll közel.
Időnként Nógrádi Katalin festőművész kurzusait, táborait is látogatom. Valamilyen szintem mentoromnak tekintem Őt. Először üvegre festettem – közel 300 képet, majd rövid ideig akrillal, 4-5 éve olajjal festek.
Életem fő eleme lett az alkotás, ami nagy örömöt okoz számomra. Minden téma, és technika érdekel, de még keresem azt a stílust, ami legközelebb áll hozzám. A realista stíluson kívül, modern, impresszionista, naiv, kubista, absztrakt, expresszív realista, szürrealista stílusban is festettem. Több csoportos és önálló kiállításom volt / Nagyvenyimen, Dunaújvárosban, Székesfehérváron, Seregélyesen. Budapest Benczúr Hotel Munkácsy teremben/.
Pályázatokon több alkalommal is eredményesen szerepeltem. A teljesség igénye nélkül: – Számos elismerő oklevelet kaptam, Aranypaletta díj III. fokozatát kétszer kaptam meg, kétszer Képzőművészeti díjat kaptam, 2023 októberben Képzőművészeti Ezüstoklevéllel jutalmaztak. A MANE Aranycsillag Irodalmi és Művészeti csoport 2021-es alkotói munkásságomért több társammal az ÉV FESTŐJE címben részesített, majd 2023-ban is elnyertem ezt a megtisztelő címet. Pesti Galéria csoport Közönségdíját értem el 2022-ben és ugyanitt az Év Képzőművésze 2. helyezést kaptam meg 2022-ben és 2023-ban is. Külön megtiszteltetés, hogy a Felvidéki / Szlovák/ Irodalmi és művészeti csoport a 2022-ben megjelent – HÍD- című Antológiájának a címlapjára kérték és tették festményemet.
Több naptár címlapján és naptárban szerepeltették alkotásaimat. Munkáim magazinokban, antológiákban, elektromos könyvekben, verses könyvek címlapján szerepelnek. Festményeim jórészt országunk minden részén találhatók, de Németországban, Szlovákiában, Izraelben is. Ami szintén megtisztelő, hogy többen vannak országunkban, akik kimondottan alkotásaimat keresik, úgymond gyűjtőim.
Tagja vagyok több alkotói társaságnak, és internetes portálnak. A költőtársak több mint 400 verset írtak festményeimről, festményeim hatására, ez jó érzéssel tölt el. Az említett írások olvashatók a FACE oldalamon az „Írók, versek alkotásaim albumban.
Az 54 éves Cserhát Művészkör vezetője, Lovag Bornemisza Attila Tribunus –szá a kultúra és művészet területén végzett munkámnak köszönhetően méltónak tartott és ajánlott a Római Sas Lovagrend Lovagjának.
2023.03.04-én- a Római – Sas Lovagrend a Rend Lovagjává avatott és tagjai sorába fogadott. A Rend célja: A világ jobbá, szebbé tétele legjobb tudásunknak megfelelően, kelő emberi alázattal.
Öröm számomra, ha felismerik festményeimet, és azt mondják rá: “Tiboldkatis”, ami eszerint már sajátos stílust tükröz. Talán nem tudatos, de mondják.
Festőnk bevallása szerint előfordul, hogy többször letöröl egy-egy részletet, ha azt nem találja saját maga részére is megfelelőnek. Mindez a vizuális tanulási lehetőséget segíti számára.
A kiállított alkotásai és a pódium beszélgetés során leírható, hogy a szemnek kellemes pasztell színvilág jellemzi képeit. Finom, aprólékos kidolgozásúak a festmények. A tél világa a legkedvesebb témája az alkotónak / ez látható a bemutatott képeken is /, de minden természeti világot is szívesen fest. Legfőbb témáit a természet és a valós világ adja. Virágok, csendéletek is megjelennek a munkáiban. Figurális képekkel is találkozhatunk a munkái között. Tudatosan fejleszti technikáját, amiben bevallása szerint az internetes tanulás, internetes képek, fotók nagy segítséget adnak. Festményei időnként szinte meseszerű világot mutatnak, mert alkotónk minden képében igyekszik a szépet láttatni. Árad a nyugalom a béke hangulata munkáiból. Mind a színek, a témák ezt szolgálják nála, ami lehet tudatos, de Katalin személyiségét is mutatja.
Tibold Katalin alkotásait szeretettel hozta, hogy kikapcsolja, más világba repítse a nézőit és ezáltal áradjon a nyugalom, a szeretet, a béke a lelkükben, és ennek köszönhetően a napi megszokott világból kicsit kilépjenek.
Végül az Alma Latina együttes műsorával zárult a kiállítás megnyitó.

Feketegyarmati Sándor

Szólj hozzá!