Nem várt vendég – HATODIK TÖRTÉNET


Álmatlanul forgolódott az ágyában. Hiába tárta ki az ablakot, Emeline Rodról folyt a víz. „Jó lenne egy kis légmozgás” – gondolta. Kint egy kis tücsök rázendített a nótájára, egy varangy kvartyogó szerenáddal igyekezett kedveskedni a ház úrnőjének. „Ebben a zajban nem lehet aludni!” Emeline dühösen a bal oldalára fordult.
Épp elszundított, amikor aprócska neszt hallott. Felült. Valami mozgott a hálószoba ajtaja előtt. Miközben fülelt, belebújt bolyhos papucsába, s felhúzta a hálóköntösét. Aztán megint hallotta a motoszkálást. Óvatos léptekkel elindult az ajtó felé, és mikor odaért, felrántotta. De a szoba előtt nem talált semmit.
Visszafordult, már egészen közelről jött a neszezés. A sötét, piros, puha szőnyeggel borított folyosón a fehér függönyök megmozdultak, és mint sorban álló, balettozó kísértetek fátylai lengtek a lágy szellőben. A nő lassú léptekkel középen, a lépcsővel szemben álló, üveges szekrény felé lopakodott.
A nagymamától örökölt barna, faragott vitrinhez érve, megállt. A házban síri csend honolt. Hirtelen hangos vernyákolással a hátán keresztül a földre ugrott fekete macskája, majd elszaladt. Pulzusa az egekbe szökött. „Te jó ég, Dotti! A szívbajt hozod rám!” – korholta magában a csintalan, hosszúszőrű cicust. Miután Eme, – ahogy barátai nevezték –, kissé megnyugodott, körülnézett. Vajon, hova bújhatott szőrmók kedvence? Ideje álomra hajtani a fejét. A holdfény kísérteties alakokat varázsolt az árnyékokból. Lentről a hallból zörgés hallatszott. Megijedt. Addig azt hitte, csak Dotti mászkál.
A vitrinből remegő kézzel kiemelte a férje vadászpuskáját, a dobozból kiszedegette a golyókat, és megtöltötte a fegyvert. Halkan, lépcsőről-lépcsőre osont le az előszobába, ahol majdnem keresztülbukott barna, magassarkú csizmáján. „Igazán eltehettem volna a helyére!” – bosszankodott. Az antik, tölgyfakeretes tükörben megpillantotta saját magát. Harmincas éveiben járó, közepes magasságú nővel nézett farkasszemet. Hamvas, rózsaszín arcán nem hagytak nyomot a kamaszkori pattanások, hosszú, göndör hajzuhataga a derekáig ért, áramvonalas alakját szemérmesen elrejtette a fodros hálóköpeny. Érzéki, keskeny ajkait összecsücsörítette, mintha csak csókot akarna adni. Nagy, kék, mandulaszeme közben a bejáratra tévedt. Valaki bejött a házba. Felemelte a puskát, ujjai ráfonódtak a ravaszra és célra tartott.
Pillanatra felvillant egy zseblámpa fénye.
– Jó estét, Miss Rod! – mondta az egyenruhás férfi.
Csak a szerencsén múlott, hogy nem lőtte agyon a járőrt.
– Elnézést, ha Önre ijesztettem, de nyitva találtam az ajtaját. Gondoltam, megnézem, minden rendben van-e.
– Köszönöm… Mr. Dred… nincs semmi baj.
– Jobban tenné, asszonyom, ha bezárkózna. Nem olvasta a híreket?
– Ó… De igen. Sikerült elkapni már a…
– Sajnos nem. Felmerült a gyanú, hogy környékbéli lehet. Talán ismerhették az áldozatai, ezért nem találtunk betörésre utaló jeleket. Kérem, éjjel senkit se engedjen be a lakásba, ha egyedül van! Jó éjszakát, asszonyom!
– Úgy lesz. Jó éjt, Mr. Dred!
Megkönnyebbülve leállította a vadászpuskát a fal mellé és megfordította a kulcsot a zárban. Alaposan kiszáradt a szája, így a konyha felé vette az irányt. Nem kapcsolta fel a lámpát. Kivette a hűtőből a vizes palackot, töltött belőle a poharába. Élvezte a hűs vizet, mely hosszú kortyokban folyt le a torkán.
Felsercent egy gyufa lángja, ami meggyújtott két szál gyertyát. Emeline a halvány fénynél látta, szépen, két főre megterítette valaki az asztalt, a padlót teleszórta rózsaszirmokkal, a szék támláján pedig egy piros koktélruha pihent, pontosan úgy, ahogy az újságcikkben leírták. A nő szíve a fejében dobolt, s könnyes szemeivel a sarokba nézett, ahol megpillantotta a férjét.
– Daniel!
– Szia, Eme, megijesztettelek?
– Ez nem vicces!
– Ugyan!
– És ha szívinfarktust kapok?
– Nem probléma, van orvos a háznál.
– Ez kedves tőled! Tényleg, Miss Emerton jobban van?
– Igen. Most alszik.
– Mit ünneplünk?
– A házasságunkat.
– Azért legközelebb szólhatnál előre.
– Meg szerettelek volna lepni. Azt hitted, én vagyok a „Romantikus Gyilkos”?
– Hát… igen.
– Nincs miért félned.
Daniel Rod gyengéden magához ölelte feleségét, miközben ördögi mosolya megcsillant a fridzsider krómozott felületén.

Írta: Czövek Andrea/Mab Tee

“Nem várt vendég – HATODIK TÖRTÉNET” bejegyzéshez 8 hozzászólás

  1. Kedves Zsolt!

    Köszönöm szépen megtisztelő szavaid. Itt, a Magazin oldalán nincs fent az összes írásom.
    A honlapomon ( [url]http://www.czovekandrea.hu[/url] ) teljesebb képet kaphatsz a repertoáromról, bár a legújabb novellák nincsenek még fent a pályázatok, illetve a megjelenések miatt.
    Visszatérve erre az írásra: ez a sztori még a kezdetekkor íródott, előtte többnyire verseim, illetve német nyelvű írásaim voltak, valószínűleg ezért is kiszámíthatóbb a vége a "dörzsöltebb" olvasóknak. Ettől függetlenül én kedvelem ezt a sztorit, a hangulata pedig alapot szolgáltatott némelyik későbbi írásomhoz.

    Üdv: Mab Tee

  2. Kedves Mab Tee! Van mit bepótolnom az oldalon, hiszen január harmincadikán regisztráltam ide. Nem rég kezdtem csak beleolvasgatni a régebbi történetekbe (úgy szétszórtan, mindenkitől), de azt hiszem egyenlőre itt ragadok nálad. 🙂 Mint már korábban írtam, tetszik a stílusod, valószínűleg azért, mert közeli az enyémhez. Szórakoztat és olvasása közben abban a közegben lehetek, ami én vagyok. Jó ez a történet. Olvastat, de nem igazán lepett meg a vége úgy, mint az előttem szólókat. Ez lehet az én pillanatnyi állapotom miatt is, ezért nem negatívumként írtam. Gratulálok!
    Ui: Keresd a következő hsz-t, mert olvaslak tovább! 🙂
    Üv: Zsolt

  3. :)Kedves Tollforgató!

    Jól sikerült ez a meglepő történet. Bár, az elején nem sejtheti az olvasó, hogy a hölgy férjezett-e, vagy hajadon.
    Engem meglepett, hogy a férje meglepetést készített házassági érfordulójukra. Különös módja ez az ünneplésnek. Az "ördögi mosoly" engem egy cseppet sem nyugtatott meg.

    Üdv.:Torma Zsuzsanna

  4. Kedves Tollforgató.
    Érdelkődéssel olvastam a történetedet amit sajnálok, hogy egy kicsit rövid lett. Szívesen olvastam volna tovább.
    Sok sikert végig izgalmas olvasmányos. Szeretettel Gyöngyi.

  5. Egyetlen megjegyzésem van a történethez, célszerű lett volna, ha főhős keresztneve és a mellékszereplő vezetékneve nem hasonlít egymásra, no de majd legközelebb.:D

Szólj hozzá!