Teltek a napok, hónapok s a fájdalommal magam voltam. Nem panaszkodom.
Látogatója voltam rendelőknek, ismerőssé váltak idegen köpenyesek, összerázkódtam a nikkel műszerek csörrenésétől.
Hallgattam órák hosszat. Nem volt szavam, teltek a sorok. Emlékek hada szállt meg s kérezkedtek az oldalakra. Hol így, hol úgy, sikerült kifejezzem kusza gondolataimat.
Körülöttem csend és az emlékek villanása. Néha úgy éreztem, ha nem sikerül a tolakodókat elcsípnem, rögzítenem, eltűnnek a végtelenben. Egy-egy megérintett, majd ugyanúgy elhagyott, többé nem tért vissza.
Érdekes módon olyan események tőrnek fel, amelyek eddig nem voltak fontosak s most hírtelen fontossá váltak, vagy legalábbis azokká szeretnének válni.
Miért van ez? Értem, mint a gyümölcs? Vagy kezdtem elérni? Netán, már elértem?
Így jönnek a történések, melyek összefüggéseit valójában csak most értem meg?
Milyen is ez a világ? Fiatalon éled a világod, érzed a történéseket, a mának élsz, nem foglalkoztat a múlt és nem lényeges még a jövő. Aztán az évek adnak múltat, és céljaid adnak jövőt, miközben itt és most élsz.
A teret, időnket, behatároltuk, korlátokat állítottunk. Nem is ez a baj, minden attól függ, hogyan és mivel töltjük be ezeket. A tér és az idő végtelen. Gondolataink, cselekedeteink adják értelmét. Hogyan kufárkodunk mindezzel?
Sokszor azon fogom magam, hogy gondolataim, távol tőlem, a világegyetem végtelenségében csatangolnak. Miért? Keresek valakit, mi az, ami elviszi őket oly messze és mégse.
Ilyenkor abban a vad idegenben, ismerős minden.
Idegen, ízlelgetem a szó jelentését.
Idegen – akkor miért ismerős?
Vagyis, ha ismerős, miért idegen?
Ez már sok nekem, hiszen minden viszonylagos. Einstein törvénye is megdőlni látszik. Mi van azon felül? Táguló tér, rohanó idő és a bennünk lévő kép, dimenziók melyek nyílnak.
Újra meg kell tanuljunk látni, aktiválnunk kell harmadik szemünket. Új dimenziótér, új csodák várnak. És itt vannak a találkozások önmagunkkal, másokkal, kilépések a fizikai testből, az elevenen élő álmok és a csend. A felerősödő csend, mely lehet csak egyszerű csend, de lehet mély, hangos, csodálkozó, … mindezek közül a legértékesebb számomra a boldogság csendje.
– Az milyen? – kérdezheted.
Képzeld el azt, hogy szeretsz és szeretve vagy. No, persze itt is több fajta van. Kifejezetten az isteni, igazi baráti szeretetre gondolok.
Jaj, na! Újabb elágazás. Igazi, igazságos – ismét útvesztőbe keveredtem. Egy gondolatfonal, mely több gondolat fonállá válik és mindegyik ismét többfelé. (jó lesz zárójelbe tennem kalandozó gondolataimat).
Visszatérek a boldogság csendjéhez. Ez az a létállapot, mely leghamarabb emel fel és tesz az Istenhez vezető útra (ösvényre), ez a csend, mely szívedből ered:
– szárnyakat ad
– kinyitja a mindenség kapuját
– és ebben a végtelen csendben találkozol a végtelen szeretettel, amely eltölti lényedet boldogsággal.
Ebben a csendben, ez a boldogság, szikrát gyújt szívedben és ez a láng, világítja be lényedet, fényt sugároz.
Amikor bennem a tér, idő és a csend összhangba kerülnek, fölemelnek, s egy hullámhosszon rezdülnek szívemmel.
Balázsi-Pál Etel
Kedves Márta!
Igazad van. Beteg voltam és abban a periódusban csapongtak a gondolataim ,meditáció,
meg előadások vegyültek össze bennem. De jól, jókor jöttek, visszavezettek.
Köszönöm, hogy olvastál és jól esett gratulációd.
Szeretettel,
Etel
Kedves Etel,
ugye, ez egy kicsit naplórészlet? Egy csöppnyi kiragadás a gondolatok áramából, megragadása a végtelennek a pillanatban. Majdnem olyan, mint egy meditáció, és talán orvosság is.
Szeretettel gratulálok:
Márta