Új év, új remények: Negyedik történet

Az óra éppen elhagyta az éjfélt, egymás után repülnek a pezsgős dugók.
Mindenki ünnepli az elkövetkezőt, az ismeretlent.
Tűzijáték, petárdák, durrognak, mennyi éhes szájnak lehetne ebből ennivalót venni.
– Eszembe jut, egy kedves idézetem:
„Néha olyan hirtelen és olyan hevesen történnek a változások az életben, hogy nincs idő feldolgozni őket. Időre van szükség, hogy leülepedjen az élmény, és a nyugalom csak akkor következhet be, ha az ember agya elegendő ideig lötyögött ide-oda a koponyájában”
Ezzel azt szeretném mondani, hogy soha nem fogadok, meg semmit ezen a hajnalon. Sőt tovább megyek, máskor sem, a január arra jó, hogy elolvassam a tornyosuló könyveket, és elgondolkodjak a szereplők életén. A magaméval, csak annyit foglalkozom, amennyit muszáj. Vagyis hagyom ülepedni a történteket.
Elég sok mindent megéltem már, és bár a bölcsek azt regélik, hogy az ember a saját sorsának kovácsa. Nos, tapasztalatom szerint ez nem igazándiból van így.
Senki nem kovácsolta magának azt, hogy élete során, egymás után érkeznek a rosszak, a csalódások, ha tényleg így lenne, mindenki aranyat kovácsolna, hogy legyen elegendő a vágyainak beteljesítéséhez. Elmúlt egy év új remények…
Új élet kezdődik, ugyan mitől lenne jobb, egy dátumtól, mert egy évvel, öregebbek leszünk, ha elmúlik a mámor, ráébredünk, hogy ott vagyunk ahol voltunk, lehet változtatni, talán kell is, de lehetett volna már tavaly is.
A reménnyel nem vagyok nagy barátságban, ha itt lennél kedves olvasó azt kérdeznéd miért- miért, elmondom, mert egy olyan megfoghatatlan valami, ami eltereli a figyelmedet a jelenlegi problémádról, és amíg a rózsaszínű ködben időzöl, mert ugye reménykedsz, addig értékes perceket-, órákat-, napokat, veszítesz el az életedből.
Aztán ráébredsz, hogy cserben hagyott, hiába reméltél. Csalódott vagy, és még mindig ott vagy a problémák közepén. Nos ezért én inkább megoldást keresek.
Ami persze nem olyan egyszerű, mint ölbe tett kézzel, reménykedni. Hiszen néha fájdalmas: egy szakítás, egy barátnak vélt, emberről kideríteni, hogy álnok, lemondani a nyaralásról, mert valakinek szüksége van rám, és ott a helyem mellette.
Sorolhatnám még, de nem teszem, mert nem célom, hogy elvegyem a kedved az új élettől, a reménytől.
– Mikor e sorokat írom, már egy kicsit hosszabbak a nappalok, és nemsokára nyílnak a hóvirágok az avar alatt, a kertekben, erdőkben.
Jó várni a kikeletet, a madarakat.
Szemet gyönyörködtető, amikor a fák átöltöznek zöldben, és illatos virágoktól bódultan sétálhatok a parkokban, réteken.
Ilyenkor szoktam elkezdeni, tervezgetni, eljátszani a gondolattal, elképzelem az utazásomat, a nyarat. Néha útvonalat is tervezek, és utána olvasok, hogy mindent tudjak róla. Aztán dédelgetem a tervemet.
Ha mégsem jutok el oda, akkor sem leszek szomorú, mert már ismerem, ha mégis odaérek, akkor az élményemről beszámolok megígérem.

Idézet: (J. R. Ward)

Szólj hozzá!