Betegszoba

Szeretjük őket, mintha istenek lennének, imádjuk. \’\’Fiatalok! A mi fiataljaink!” Jövőnek, kemény acélkáknak becézzük őket. Simogatjuk, tanácsokat osztogatunk, hogy mit csináljanak jobban vagy mit nem szabad tenniük. „Meg fiatalok, törékenyek…\’\’-mondjuk. Ha hibáznak valamit lengén, gyengén kritizáljuk, jóra intjük őket. Ők is szeretnek minket, becéznek, visszasimogatnak. Betegágyunknál meglátogatnak. Terjesztik a reményt bacilusleheletükkel, mert ők is betegek… Mi is becézzük őket, visszaszeretünk. Körforgás. Így jobban töltődik energiánk, összebújva a hatalmas betegszobában. A természet törvénye szerint a lábadozás következik, de vajon mikor? Holnap? Ötven év múlva? Ki tudja, fogjuk-e mi valaha is érezni, hogy valóban egészséges emberek vagyunk?

“Betegszoba” bejegyzéshez 1 hozzászólás

  1. Betegszobai elmélkedés. Mi, a fiatalok, a remény, hogy még felmenthetjük az "acélkákat" (tetszik), hogy valamikor egészségesek lehetünk.
    Gratulálok!
    Üdv. Etel

Szólj hozzá!