Összes megtekintés: 122
Egy napfényes reggelen, amikor már mindenütt csak a telepakolt dobozok gyülekeztek, elkezdődött. Elkezdődött a költözésnek becézett cipekedés. Láttam, ahogy előredőltem ládikámból, hogy apa, akit Hercegnő Kutyának hív, vonszolja a szekrényt. Közben meg beszélt.
– Ott fogd, Hercegnőm! Te ne emeljed, csak fogjad. – Nyikorogva sírtak a bútorok lábai, ahogy húzták, tolták őket az ajtó felé. – No, ezt a hangot megjegyzem magamnak – gondoltam azonnal.
Aztán idegen emberek is jöttek, és hurcolták ki a dolgokat. Ugyan hová vihetik? Új fészket rakott magának a családom? Mi lehet az oka? Talán elfogyott már itt az eleség – fontolgattam, amíg rám nem került a sor.
Apa, akit Hercegnő Kutyának nevez, elém állt, és így szólt.
– Na Varjuckó, nézd! Neked is van itt egy doboz.
– Kár! – feleltem. – Ettől tartottam.
Szinte láttam magam előtt, ahogy engem is bedobozol majd, és ragadós csíkkal rám zárja a feneketlen doboz tetejét. De nem ez történt. Egy olyan dobozt mutatott nekem, aminek majdnem a tetején ülőfa vigyorgott felém.
– Nahát! Ez pompás! – örvendeztem. – Teteje sincs, amit rám csukhatnál – gondoltam vidáman. És békés lélekkel léptem apa kezére, majd markoltam rá az ülőrudacskára. Testem teljes egészében eltűnt a doboz alján, de az okos fejem rendesen kilátszott a dobozka tetején. Figyeltem is vele mindenfelé. Ahogy cipelt engem apa, átkarolva szállítós dobozomat, láthattam, hogy egy óriási autóban fogunk majd utazni. Az autó mögött, mint a mozdony után a kis terepasztalon, egy vagonkaféle volt kapcsolódva. Apa azt mondta rá, utánfutó.
Szegény. Biztos nagyon elfáradhat a sok utána futás után. Természetesen előkelő helyen utaztam. Igaz, nem Hercegnő kezén ücsörögve. Mert ő nem volt velünk. De a dobozból épp kilátva markoltam a jó kis ülőfát apa mögött. Apa, akit Hercegnő Kutyának szólít, a nagy kereket markolászta maga előtt, amire engem soha nem enged felülni. Pedig onnan micsoda jó kilátás van! Viszont dobozomból kitekintve is kitűnően láttam a fákat,
az egyik fa tetején pedig felfedeztem varjúbarátomat, Kéfát. Kéfa elképedve figyelte a lenti sürgés-forgást. Annyira reméltem, hogy engem is látott! Talán észrevett, mielőtt elindultunk. Már haladtunk jócskán az úton. Zötykölődtek a holmik mögöttünk és kattogott az utánfutó.
– Kár, káááááááár! – örvendeztem aggódva, mire apa akkorát ugrott, mint egy bakkecske.
– Most meg mi bajod? – fordult felém. – Ha még egyszer megijesztesz, nem lesz, aki vezessen. Majdnem nekimentünk a fának, te! Ne riogassál, mikor vezetek. Jó, Varjuckó?
– Kááááááááár! – emeltem tekintetem apára. – Látod a barátomat? Látod te is? – És izgatottan toporogtam, nehogy szem elől tévesszem varjútestvéremet.
Apát most nem érdekelte, mit akarnék. Ő haladni akart, és újra nekilódultunk a rakományokkal. Ahogy újra elindultunk, a fa mögöttünk maradt. Én pedig kedvetlenül ágaskodtam az ablak felé, hátha mégis vethetek
egy búcsúpillantást Kéfára. De semmit nem láttam abból, ami érdekelt volna. Bosszúsan kopogtattam ülőfácskámat. A kocsi szaladt alattam, az utánfutkosó nyilván lélekszakadva rohant utánunk, és én szárnyam kitárva ültem a dobozom rúdján. És szomorkodtam. Sokáig utaztunk. Rengeteg kanyar jött, s a kanyarok váratlanul értek, ha nem szólt apa. Az első nagyobb kanyarban majdnem lebuckáztam dobozom aljára,
ahogy elvesztettem az egyensúlyomat.
– KÁR! – Ordítottam apára, akit Hercegnő Kutyának hív. – Mit csinálsz már? Ki akarod törni a nyakam?
Csonka szárnyammal csapkodtam, és fölöttébb mérgesen nézegettem apa felé. Ő nyilván kitalálta miért haragszom, mert eztán mindig szólt, mielőtt eltekergette a nagy karikát maga előtt.
– Juckó. Kanyar jön, kapaszkodj! – Mondta nekem rendre, minden forduló előtt.
– Hep, hep – csattogtattam csőrömet elégedetten, és egészen megfeledkeztem Kéfáról, ahogy élvezni kezdtem az utat. Úgy látszik, elég távoli vidékre építettek fészket maguknak a kedveseim. Hosszas utat megtettünk, apa legalább negyven kanyart jelzett már nekem, és még mindig haladtunk. S ahogy oldalra kaptam a fejem, és kitekintve az ablakon csodálni kezdtem a mellettünk elrohanó fákat, egyszer csak észrevettem Kéfát. Ott szállt, repült, szárnyalt felettünk. És kicsit, egy egészen pindurkát lejjebb ereszkedett. Talán engem kutatva akart benézni az ablakon. Jaj, de nagyot dobbant a szívem! Milyen öröm, ha a varjat nem hagyja magára az egyetlen varjúbarátja! Engem, Varjuckót elkísér új otthonomba Kéfa. És ez már biztos! És biztos, hogy továbbra is láthatom majd őt. Azt se tudtam, a nagy örömtől hova legyek.
– Kutyaaa – szóltam apának nagy boldogan. – Hep, hep, hep.
Apa azonnal megállította az autót, az utána futó rohangálóval együtt.
– Mit mondtál, Varjuckó? Nem vagy te Hercegnő – mosolygott rám.
– Kár – válaszoltam apának, és türelmetlenül kezdtem toporogni dobozom rúdján.
– Annyira azért nem kár – nevetett apa, és végre újra haladni kezdtünk. Most minek kellett megállni? Bosszankodtam. Így aztán soha nem érünk oda, a nem tudom hová. Alig-alig győztem kivárni, hogy megérkezzünk végre. Mit érdekelt már engem az új fészek! A lényeg a barátomon van, és azokon,
akiket szeretek. Az otthonom mindig ott lesz, ahol ők vannak. Csak érkezzünk, érjünk már végre haza.
Nemsokára ez is bekövetkezett.
Folyt.köv.
Drága Évikém! Igen, jó lenne, ha nem az utálat és félelem, no meg a halál madarát látnák benne az emberek, hiszen hatalmas lelke van, okos, intelligens. Sok sok örömöt kaptam tőle. Meg a többitől is. Igen, beszélt is. 😀
(f)
Kedves Margitka! Szívet melengetőek a szavaid, nagy örömöt okoztak, köszönöm! (f)
Kedves Szabolcs! Csak Az égő csipkebokor című könyvet olvastam tőle. Nagyon régen. Köszönöm, hogy itt voltál! (f)
Nekem most esett le, ez a varjú beszélt?! Csodálatos élmény lehetett egy ilyen madárral "megismerkedni". Láttam a könyvedben a képet, és akkor ébredtem rá, hogy ez valóban megtörténhetett. Ha sikerül az olvasókkal megszerettetned ezt a madárfajt, nagyszerű dolog! Szeretettel: Éva
[color=#cc0099]
[b]Drága Kitti![/b]
Annyira szívmelengető történet!
Örülök,hogy olvashatom!
Szeretettel gratulálok!
[b]Margit[/b](l)
[/color]
Kedves Kitti!
Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne. 🙂 Mondotta volt Tamási Áron.
Szeretettel: Szabolcs
Kedves Magdolna! Nagyon örülök, hogy tetszett neked, köszönöm szépen, hogy olvastad! (f)
Nagyon szeretem a madarakat Hajni. Most papagájom van, egy nagysándor, akivel kiválóan lehet társalogni. Köszönöm a kedves látogatást! (f)
Kedves Kitti!
Nagyon érdekes szórakoztató varjuckó útja, türelmesen viseli, hiszan a család nagyon fontos számára.
Szeretettel olvastam?
Magdi
Ez annyira gömbölyű! (l) 🙂
És külön tetszenek a nevek – az embereké véletlenül se keresztnév, a madárka meg Varjuckóból Juckó lesz… Szívmelengető! :]
Nagyon örültem Babu a véleményednek. Számomra a legkedvesebb madár a varjú. Rajongó szeretettel bámulom őket.
Köszönöm, hogy olvasod! :]
Kedves Kitti!
Ez is aranyos része a regényednek..Micsoda hercehurcán megy keresztül az egész család:
"Apa, akit Hercegnő Kutyának nevez, elém állt, és így szólt."
Es íme a család már teljes létszámmal vonul az új lakásba,
Juckó, nagyon aranyos teremtés.Néha az az érzésem,hogy
az ember fajta élőlények közé tartozik.
Szeretettel….Babu(l)
Drága Rita!
Természetesen azonnal megtaláltad a lényeget, pedig a végére tettem. 🙂 Nagyon örülök mindig neked! Szeretettel látlak!
Köszönöm! (f)
"A lényeg a barátomon van, és azokon,
akiket szeretek. Az otthonom mindig ott lesz, ahol ők vannak. Csak érkezzünk, érjünk már végre haza."
Az otthon ott van, ahol ők is velünk vannak.
Szeretettel: Rita(f)