Bolha és a hangya

Bolha és a hangya

Éppen gyűjtögető úton volt a hangya,
már hazafelé tartott, amikor a bolha
eléje ugrott,s azt mondta neki,ő, a
zsákmányának felét tőle el veszi!

Na még mit nem, mondta a hangya,
nem fél ő a bolhától, van is egy nagy
botja,majd ezzel őt jól megijeszti, mert
ő bíz,a zsákmányát oda nem adja!

De ekkor pattogni kezdett a bolha,
nagyokat ugrott,s a hangya zákmányára
rá is ugrott! Rögtön meg is kóstolta,s jaj
meg is fájdult a foga!

Nevetett nagyot a hangya,mert cukor
volt a zsákjában,s bizony ezt nem szereti
a bolha,mert ő vérszívó állat,de a bolha
kereste a bajt magának!

Nem szabad más zsákmányát el venni,
mondta a hangya,s a bolhának ekkor
elcsuklott a hangja,már majdnem sírt,
s megbánta amit tett!

Vitte tovább a zsákját a hangya,s ekkor
azt hallja, bocsánat kedves hangya többet
nem teszek ilyet,majd a bolha a
fogorvoshoz siet!

Szólj hozzá!