Elég lesz, ha hamarabb jön
Mindennek a siker titka?
Elég lesz, ha könnyebb úton
Haladna a vén poros csizma?
Elég lesz, ha hatnál több
Félét terítek fel az asztalra?
Elég lesz, ha másnál jobb
És csengőbben szól a hangom?
Elég lesz, ha nem csak a színekhez,
De még a formákhoz is értek?
Elég lesz, ha nem csak erőm van
De irányba is száll a labda?
Elég lesz, ha hat ember
És nem hét mondja: szép vagy?
Elég lesz, ha nem csak húszszor,
Hanem százhúszszor találom el az ütemet?
Elég lesz, ha nem csak nyáron,
De ősszel is megtalálom a hangot?
Elég lesz, ha mindent korrekten
És minden előítélet nélkül mondok?
Elég lesz, ha háromszor edzek,
De van, hogy egy nap kétszer?
Elég lesz, ha csak egy valaki élvezi
A mesét, amit kitalálok?
Elég lesz, ha huszonöt év után
Házasodok meg?
Elég lesz, ha harminc év után
Szülök gyereket?
Elég lesz, ha nyolcvan százalékra
Teljesítek az egyes teszteken?
Elég lesz, ha nem külföldön
Csak egy faluban élek?
Elég lesz a körülöttem élőknek?
Elég lesz nekem?