Évszakok harca
Fogát csikorgatja a tél, mert fél,
Hogy elűzi dermedt homályát
Megtöri hatalmát a fény,
Mintha megadta volna magát
Az élet, úgy merül el fáradt teste
A világnak, az utcán csak
Hóemberek járnak s kevélyen
Füstölögnek a kémények.
Csak álmodják a halált,
Minden élő magában küzd
Ki gyertyával tartja ébren
A nyárt, ki tűz lángjával, mert
A tél tréfát űz. Az ősztől időt
Lop, s tavaszt rövidít, nem
Enged teret másnak. Rettegett
Hatalmát fitogtatva ront neki
A határnak, de lába megbotlik ott
Ahol a nap harcba száll a jéggel,
A földből aranyló virágot fakaszt
Nem törődve az ellenséggel.
Szelíden észrevétlenül árad
A remény. Először csak langyos
Aprócska fény. A zord erők, míg
Harcolnak egymással, ő időt nyer
S összefog a nyárral. Gyümölcsöt érlel,
Vetést arat, dolgozik szüntelen,
Hogy asztalunkon, ha újból jön a tél
Minden bőségben legyen.
2006- 01-31
Kondra Katalin
Kedves Kati!
Tetszik a versed, szépen írtad le az évszakok harcát. Gratulálok
Szeretettel: Viola
Kedves Katalin!
Szépen leírtad az évszakok harcát. Az évszakokról írni bármikor aktuális, mert nem csak a jelenlegi időszakot öleli fel.
Üdv.: Torma Zsuzsanna
:):):)
Szóval valami olyasmiket írtam, hogy nem túl korai még ez a vers így az őszi indiánnyár idején?, bár már én is küldtem be a múltkor karácsoyi verseket. Reméljük azért a kutya nem viszi el a köztes őszt bár ez a télre szokás mondani.
Mondanivalód kötetlenül kiáradó és feszültségéből kiszabaduló a természet elleni lázadó erő. Pedig a természet az úr felettünk, mint a víznek árja, ahol meg a víz az úr. De érthető ez a hév, mert ebben benne van a jövöbe való gondoskodás előkészülete, ami maga az előlátás és biztonságteremtő erő,
*Hogy asztalunkon ha újból jön a tél
Minden bőségben legyen.l*
Hát valami ilyet írtam,vagy jobbat – lehet.
Énmindenesetre gratulálok Neked !
Pipa vagyok ! küldtem hozzászólást, de eltűnt, pedig annyira jó volt. Most mit csináljak. Mégegyszer ugyanazt már nem tudom leírni. Talán nem menesztetem és előbb értékeltem? jajjjjjjjjj nekem….
Ha megnyugszom újra nekiveselkedem…