Évszakok harca.


Évszakok harca

Fogát csikorgatja a tél, mert fél,
Hogy elűzi dermedt homályát
Megtöri hatalmát a fény,
Mintha megadta volna magát
Az élet, úgy merül el fáradt teste
A világnak, az utcán csak
Hóemberek járnak s kevélyen
Füstölögnek a kémények.
Csak álmodják a halált,
Minden élő magában küzd
Ki gyertyával tartja ébren
A nyárt, ki tűz lángjával, mert
A tél tréfát űz. Az ősztől időt
Lop, s tavaszt rövidít, nem
Enged teret másnak. Rettegett
Hatalmát fitogtatva ront neki
A határnak, de lába megbotlik ott
Ahol a nap harcba száll a jéggel,
A földből aranyló virágot fakaszt
Nem törődve az ellenséggel.
Szelíden észrevétlenül árad
A remény. Először csak langyos
Aprócska fény. A zord erők, míg
Harcolnak egymással, ő időt nyer
S összefog a nyárral. Gyümölcsöt érlel,
Vetést arat, dolgozik szüntelen,
Hogy asztalunkon, ha újból jön a tél
Minden bőségben legyen.

2006- 01-31

Kondra Katalin

“Évszakok harca.” bejegyzéshez 4 hozzászólás

  1. Kedves Katalin!
    Szépen leírtad az évszakok harcát. Az évszakokról írni bármikor aktuális, mert nem csak a jelenlegi időszakot öleli fel.
    Üdv.: Torma Zsuzsanna
    :):):)

  2. Szóval valami olyasmiket írtam, hogy nem túl korai még ez a vers így az őszi indiánnyár idején?, bár már én is küldtem be a múltkor karácsoyi verseket. Reméljük azért a kutya nem viszi el a köztes őszt bár ez a télre szokás mondani.
    Mondanivalód kötetlenül kiáradó és feszültségéből kiszabaduló a természet elleni lázadó erő. Pedig a természet az úr felettünk, mint a víznek árja, ahol meg a víz az úr. De érthető ez a hév, mert ebben benne van a jövöbe való gondoskodás előkészülete, ami maga az előlátás és biztonságteremtő erő,
    *Hogy asztalunkon ha újból jön a tél
    Minden bőségben legyen.l*
    Hát valami ilyet írtam,vagy jobbat – lehet.
    Énmindenesetre gratulálok Neked !

  3. Pipa vagyok ! küldtem hozzászólást, de eltűnt, pedig annyira jó volt. Most mit csináljak. Mégegyszer ugyanazt már nem tudom leírni. Talán nem menesztetem és előbb értékeltem? jajjjjjjjjj nekem….
    Ha megnyugszom újra nekiveselkedem…

Szólj hozzá!