Ébredés
Már hasad a hajnal.
Pirkad az ég.
Északi szél szárnyán,
Menekül a tél.
Még álmodik a jégcsap
Az eresz alatt,
S fák között a hó
Még rejtve marad.
Hóvirág-üzenetet
Küldött a tavasz.
Üzeni: itt van már
A kertek alatt.
Délben a dombok
Úgy virulnak sárgán,
Mint mikor aranypor
Csillan a nap hátán.
S a tavasz jön:
Északról hűs erdők
Illatát hozza.
Délről a nyár ígéretét.
Keletről a mesék varázsát.
Nyugatról az élet
Szeretetét.
2009.
Kondra Katalin
[i]Kedves Jó Katalin ![/i]
Nagyon szép sorokba, gondolatokba, hasonlatokba szedted össze – képi megjelenések formájában is ezt a tavaszt váró verset.
Nagyon olvasmányos és már éppen ígéretes is e hossú, fura tél után, amikor már teljesen lefáradunk és borúsodik is a hangulatunk.
De te reményt és még egy kis biztatást, várakozást ígérsz és adsz ebben Nekünk.
Gratulálok hozzá….:|
S[i]zeretettel ! [/i]:p
– keni – 🙂