Kalózkabaré
Megint felkelt a nap,
eljött egy újabb, unalmas reggel,
hát örökre elveszett az az idő,
mikor telve voltam szenvedéllyel?
Egykor, ha valahol partot értem,
mindenki nézett utánam rettegve;
s hallottam, amint azt suttogják:
„itt jön hét tenger ördöge!”
Deli koromban megkaptam minden kincset,
mire gyarló szívem csak vágyott
nyomomban hajók süllyedtek el,
az egész tenger lángolt.
Mára ebből semmi nem maradt,
nincs kaland, nincs veszély;
fél szememre megvakultam,
s még a papagáj is visszabeszél.
Falábas bicegésem
Jolly Roger is kárörvendve nézi;
hiába próbálok megtenni mindent,
már a hallásom sem a régi:
tegnap éjjel is felriadtam,
hogy ágyúgolyók suhannak felettem;
pedig csupán a bablevestől,
egy sorozatot engedtem.
Bús magányomban egyedül
az ital szegődik társamul;
de a hordó kiürül, s én fásultan kérdem:
„hová tűnik el mindig a rum?”
Mégis, ha fellépek a fedélzetre,
fel nem tudom fogni ésszel;
miért éneklik matrózaim:
„baj van a részeg tengerésszel…”
2009.
Jolly Roger = a kalózzászlókon használt jelkép: egy koponya és két, keresztbe tett combcsont
Brém Zsuzsanna
Kedves Radmila!
Köszi a gratulációt! 😀
Szerető üdvözlettel:
Zsuzsa
Kedves Zzuzsa, kifiguráztad a kalóz kapitányt, legyen az bármelyik. szeretettel gratulálok: Radmila
Sziasztok!
katalinka: köszönöm, hogy elolvastad a versemet! 🙂 Tulajdonképpen nem egy adott kalózt szerettem volna megmintázni, hanem összességében tükrözni az érzelmeiket, hogy az öregkor bizony előbb-utóbb őket is eléri. 🙂 Ám ennek ellenére való igaz, hogy mind a Kincses sziget kalózára, mind pedig Jack Sparrow-ra is van benne utalás…;)
Ha van kedved, akkor az Archív pályázati versek között megtalálhatod múlt havi pályázati versemet /C'est la vie/, illetve a korábbi pályázati verseim is megtalálhatók az Archívumban, és a Szerzők rovatban a nevem alatt is.
Viola: nagyon örülök, hogy neked is elnyerte tetszésed! 🙂 Én is minden típusú regényt szeretek, de a modern műfajok közül leginkább a kalandregényeket, a sci-fiket és a fantasykat. 🙂
Utólag is köszönöm szépen a névnapi köszöntést!! 🙂
Szerető üdvözlettel:
Zsuzsa
Kedves Zsuzsanna!
Verseddel vissza vittél a fiatalságba, amikor én is faltam az ilyen könyveket. Tetszett, jól esett.
Egyben szeretettel köszöntelek és gratulálok Névnapod alkalmából is: Viola
Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm értékes hozzászólásaitokat! 🙂
Igyekeztem énem egy másik, kevéssé melankolikus oldalát megmutatni a tisztelt publikumnak ezzel a versemmel. Úgy érzékeltetni az idő vasfogának, az évek múlásának és a fiatalság elvesztésének hatalmát, hogy az közben mégis inkább kacagtató, mint szívszorító legyen. 🙂 Hiszen az embereknek a sok borzalom mellett erre van ma a legnagyobb szüksége, ez hiányzik leginkább az életükből: a nevetés. 🙂
Igen, tényleg láttam a Karib-tenger kalózai filmeket, sőt, kifejezetten nagy kedvenceim! 😀
Szerető üdvözlettel:
Zsuzsa
[center][color=#3366ff][u]Kedves Zsuzsa ![/u]
Már annyiszor leírtam : * Így múlik el lassan a világ dicsősége*- nekünk halandóknak, kik egykoron csillogtak !
Üdv. – keni -[/color][/center]
Kedves Zsuzsa !tetszik vidám versed..gratulálok.Lexirózsa