Létsajduló
Kányák verik fel révedésem,
nyomorult fekete varjak, pókhálón
lóg, s forr éltemnek érve, fűt
a vágy, hogy élni akarjak.
A karnak vágya tenni a tehetetlent,
egy ölelésbe sűrítve szerelmem,
s míg éljük az élhetetlent,
feledem hitem, s leszek eretnek,
csontjaimból ácsolok roppant
keresztet, hogy érző idegeim kössenek
oda, golgotám fénye szemedben, hogy
láss időnkbe egyre távolabb!
Lobogva, lángjaimmal nyaldosom
a napot, s mint édességet veszem ajkamra
az éjt, köröttem élettel telt lapok,
skarlátszínbetűkkel lüktet rajtuk a kéj!
Szeleket fogok roppant akarattal,
zenekarommá, hogy néked zengjen,
hallja a pezsdülő táj alattam,
s mennyekbe érő dalával néked üzenjek,
hogy kikürtöljem mit nem tudhat
más, boldogságom kék-virága te vagy,
s míg a lét bennem feneketlen kutat ás,
én belőlem oltom vágyó szomjadat!
V. Gy Mont’y
Kedves Monty!
Ez egy nagyon szép szerelmes vers. Igényesen megírva. Gratulálok.
Szeretettel: Heni
[center][i][color=#0033ff]Drága Hölgyeim!
Köszönet hozzászólástokért, s hogy ily szép dicsekkel illettétek az szerelmetes gondolataim! Ebből adódhat, hogy könnyűnek érzi egy, s mástok az értelmezésit, pediglen nem oly egyszerű az, csak mint általánosságban köztudott az hölgyek fogékonyabbak a lélekhúr rezdüléseire. Vajúdással telített az gyönyör mely ez-eddig vezet, s oly magasztos mit ennél egyszerűbb szavakkal nem lett volna ildomos megírnom!
Még egyszer hajtom fejem előttetek, hogy megírtátok véleménytek, s maradok hű hódolója mindnyájatoknak!
Ölel Bennetek: VGy Mont'y [/color][/i][/center]
Kedves Monty.
Nem tudom, hogy ez most csak kivétel, vagy átnyergeltél olyan stílusra, hogy első olvasatra is gyönyörködni tudjak benne?
Csodálatos kifejezéseket használsz, nagyon tetszett.
Szeretettel: Tigram.
Nem volt egyszerű szerintem megírnod, de olvasni sem.
Nagyon szép , de nagyon nehéz verset adtál nekünk.
Én köszönöm..
Gratulálok neked:Rozálka
Kedves Mont1Y
Megint bebizonyítottad mélyről jövő igazi szerelmes érzéseidet. Értéket szültél a betükből. Csodálatosan tudod felfűzni a szavakat, amik ezer írányba hangolják, és viszik az olvasó gondolatát.
Sok sikert Szeretettel Gyöngyi.
Nekigyűrköztem, igy sikerült megéreznem a sorokat
átitató szerelmet.
szerető üdv
Ildikó
Kedves Mont'y!
Nehéz vers, komoly koncentrációt igényel, de megérte végigrágni magam rajta, mert nagyon szép. Gratulálok és további sikereket kívánok!
Szeretettel: Anikó