Győzni kell a fénynek!


Győzni kell a fénynek!

Lelkem húrjaiból előtör egy ének
Tűnjön a sötétség, győzni kell a fénynek!
Bár az egyre támad ellenünk,
Ki tudja, mit hoz a hajnal nekünk.

Pókhálót szőtt a nap köré az éj
Rabul ejtette a feneketlen mély
De erősebb ő, nem hagyja magát
Haragjába forró tűzlángot okád

S olyan e látvány a sötét éjben
Mint hamvadó tollak tűz hevületében,
E vad viadalban győzni fog a nap
Ettől a földi lét új erőre kap.

Kondra Katalin

“Győzni kell a fénynek!” bejegyzéshez 5 hozzászólás

  1. Kedves Katalin!

    Az első versszakot követően a szótagszámok megváltoztak ugyan, de minden versszakban külön-külön illenek a szótagok egymáshoz és a rímelésük is jó.
    Szépek a megszemélyesítések.
    Győzzön a fény!

    Üdv.: Torma Zsuzsanna
    🙂

Szólj hozzá!