Győzni kell a fénynek!
Lelkem húrjaiból előtör egy ének
Tűnjön a sötétség, győzni kell a fénynek!
Bár az egyre támad ellenünk,
Ki tudja, mit hoz a hajnal nekünk.
Pókhálót szőtt a nap köré az éj
Rabul ejtette a feneketlen mély
De erősebb ő, nem hagyja magát
Haragjába forró tűzlángot okád
S olyan e látvány a sötét éjben
Mint hamvadó tollak tűz hevületében,
E vad viadalban győzni fog a nap
Ettől a földi lét új erőre kap.
Kondra Katalin
Kedves Katalin!
Az első versszakot követően a szótagszámok megváltoztak ugyan, de minden versszakban külön-külön illenek a szótagok egymáshoz és a rímelésük is jó.
Szépek a megszemélyesítések.
Győzzön a fény!
Üdv.: Torma Zsuzsanna
🙂
hogy mennyire várjuk már: kedves Katalin!
szeretetel gratu: R
Kedves Katalin.
Szépritmusú értékes gondolatokat átadó versed nagyon tetszett. Sok sikert Szeretettel Gyöngyi.
A fény mindig minden körülmények köztt győz!
szerető üdv
Ildikó
Kedves Katalin!
Tetszik a versed, én is azt mondom, hogy mindenképpen "Győzni kell a fénynek".
Szeretettel: Viola