Várakozás
Hullik az égből
Le tiszta fehéren,
Hóval borít mindent
A Télnagyapó
Csengő csilingel
Ott távol az éjben
Hol készül az ünnep
S ezt várni, de jó!
Gyertya, ha gyullad
Fenyőkoszorúnkon
Már nem sötét éjünk
Szívünkben a fény
Ragyogva mutatja
Az útját meg annak
Kit várunk és egyszer
Majd eljön közénk.
2010. november 30.
Kondra Katalin
Kedves Katalin!
Nagyon tetszik ez az időmértékes versed, de amint látom, a Dávid-féle átköltés sem rossz!
Örülök e szép karácsonyi hangulatú versednek.
Ez úton kívánok Neked és szeretteidnek nagyon boldog, békés Újesztendőt!
Üdv.: Torma Zsuzsanna
:):)
Kedves Kata!
Nagyon szép dallamos, jó ritmust diktáló versedet szeretettel olvastam.
Nekem tetszett:Rozálka;)
Kedves Kati!
Kellemes, időmértékes, tömör és dallamos a versed, csak 1-2 helyen biccen a ritmus. Tetszett, ezért is írtam belőle egy átiratot. Ez sem tökéletes, de talán másként biccen…
Hullik az égből oly tiszta fehéren,
Hóval borít mindent Tél nagyapó,
Mennyei csengő csilingel az éjben,
Készül az ünnep, mit várni de jó!
Gyertya, ha gyullad fenyőkoszorúnkon,
Már derül éjünk, s szívünkben a fény
Annak mutatja ragyogva az útját,
Kit ide várunk, ki eljő közénk.
További időmértékes verselést kívánok!
Szeretettel: Dávid
Kedevs Juli és Angyalka!
Köszönöm, hogy olvastátok!
Kedves Keni!
Köszönöm a véleményed.
Előbb a dallam volt meg bennem, aztán jött a szöveg és csak a végén éreztem, hogy ez nagyon hasonlít a …"még nyílnak a völgyben a kerti virágok"-ra.
Szeretettel: Kati
[b][i][center][color=#3399cc]Drága Katikám – Mesterem !
Ez egy gyönyörű időmértékes verselés szép téli képeket idézve elénk..
Csodállak – Csodálatos a Te tehetséged, mert Te mindent tudsz, amit csak akarsz az írásaidban.
Tessék Kedves – írótársaink megint előttetek egy [u]mestermű[/u], ami megint csakis idevaló !!!
Rendkívül örültem, hogy olvashattam végre egy időmértékeset – itt !
Óriási Szeretettemmel ! Örültem, hogy így is olvashattalak !
– keni [/color][/center][/i][/b]
Kedves Kata!
Versedet olvasva, szinte énekelhető, dallamos , jó ütemű karácsonyi várakozó versikét kaptunk.
Szeretettel:Rozálka;)
Kedves Katalin!
Szívből gratulálok kedves dallamos karácsonyi versedhez.
Szeretettel kívánok sok sikert:Juli