Pesti szerelem
Nekem a világ közepe Budapest, akárhonnan is nézem.
Egyszer egy fiú megkérdezte, hová utazzon értem.
Mondtam neki, hogy Pesten lakom.
A pesti lányok nagyon szépek – mosolygott rám,
s beszélt tovább – ide szívesen visszatérek,
bejártam a fél világot, tengeren túl van az otthonom.
A nyarakat Pesten töltöm, este az utcákat koptatom
vagy a Duna partján időzöm múltamon merengve szüntelen,
hisz elfeledni képtelenség a helyet, ahol születtem.
Szeretem nézni a felkelő napot, a fényárban úszó várost,
érezni a nyár illatát, mit öreganyám úgy imádott.
Rég elment, de rám hagyott örökül egy apró lakást.
Remélte, hogy megtalálom egyszer azt a kedves leányt
kit a szívem régen keres tengeren túl új hazámban,
téves úton jártam eddig… boldogság, hogy rád találtam!
Az idő velünk akkor megállt, reánk borult a nyári est
és együtt vagyunk azóta is. Szerelmünk tanúja Budapest.
2010 december 12.
Kondra Katalin
Kedves Katalin!
Nagyon boldoggá tettél ezekkel a lélekben , szóban, boldogságban is szeretetteljes verseddel. Őszintén remélem, hogy ez most már így is van, mert nem talállak a szokásos oldalunkon. De most már előre nézek, mit írtak a többiek, mert TE képes vagy átverni engem. Persze jól gondoltam. Ennek ellenére a versed nagyon tetszett, és bizalommal töltött el. Őszint5én remélem, hogy ez meg is fog történni veled hamarosan és nem csak a képzeleted alkotása lesz.
Sok szeretettel gondolok Rád: Anikó
Nem rossz.
Kedves Kata!
Gyönyörű versedet olvasva…szinte kihúzom magam, mert
én is nagyon szeretem Budapestet.
Miért? Mert itt történt..szinte minden énvelem.
Szeretettel egy budai Holnapos Társad:K.Teri
Kedves Kata !
Mint írod fentebb, álom a vers tartalma ,de csodaszépen megírt álom.Akár igaz is lehetne.
Nagyon tetszett a versed.
Gratulálok és sok sikert .
Szerető Üdv : Juli
Kedves Kata!
Nagyon aranyos történetben foglalt versedet, szeretettel olvastam.
Tetszett.
Üdv:Rozálka
Kedves Keni!
Ez csak egy álom, és köszönöm a jelenlétedet, mert érzem.
Kedves Zsike!
Olvashattad a neten, mert egy másik pályázatra is elküldtem, de nem nyert.
Köszi, hogy véleményezted!
Kedves Katalin!
Nagyon kellemes hangulatú verset írtál,gratulálok!
Olvashattam már valahol? Nagyon ismerős.
Üdvözlettel:H.Gábor Zsike:P
[b][color=#0099cc][u]Drága Kati ![/u]
Ez tündérien szépen megírt mesevers.
Olyan sok benne a sok összetett érzelem, hogy kibogozni is alig lehet.
Csak remélem Te voltál az a lány, annak a fiúnak a jobbik oldalán amikor rátok borult a nyári est – és együtt vagytok azóta is és szerelmetek egymásé és – Budapest..
Vagy csak ez egy álomé?
Nekem akkor is nagyon szép.
[u]Szeretettel olvastam remekedet ![/u]
– keni -[/color][/b]