Hársfák
Tán ébren álmodom,
A Tagore sétány
Hársfái suttognak
Szívembe verseket.
Elindulnak bennem
Szelíden a szavak
Írom, egyre írom
Az üzeneteket:
Ó Balatonfüred
Mily csodás remények,
Mennyi édes emlék,
Nem változol sose!
Bár a csillagoknak
Fényhonában élek
Örökre te leszel
A létem ékköve.
A hársfák beszélnek
Én némán hallgatom,
Míg magamba szívom
Az élményeiket
Hisz költők ültették,
Hagyták itt örökül
Keringéseiben
A saját nevüket.
2009.
Kondra Katalin
Kedves Katalin!
Szép, visszaemlékező versed nekem is nagyon tetszett!
Üdv.: Torma Zsuzsanna
🙂
Szép vallomás egy költők sétányáról (is) híres helyhez…!
Kedves Kata!
Jó vers, szépen megírva, csak gratulálni tudok.
Sok szeretettel:Rozálka
Kedves Katalin!
A fák, a természet hozzám is közel áll.
Szívesen olvastam, mit üzentek Neked a hársfák!
Sok szeretettel,
Gabi
Kedves Katalin
Nagyon szép versben vallassz kötődéseidről. Gratulálok!
Tlaci
[b][color=#9933ff][u]Drága Kati ![/u]
Hosszú éveken át nyaralni jártunk gyerekeinkkel B-Füredre és sokat sétáltunk a sétányon éjjel és nappal is.
Szép emlékeket idézett fel bennem is csodás finom emlékversed – a múltat idézve…
[u]Szeretettel Köszöntelek ![/u]
– keni -[/color][/b]