Egyszervolt karácsony
Egyszervolt karácsonyon, régi arcokon
elmélkedem Advent hajnalán.
Örökké így lesz – hittem én, s elmúlt
azóta jó néhány karácsony:
Voltam egyedül és voltunk sokan,
néhány ünnep, akár a legszebb álom.
Egyszer háború dúlt, féltünk nagyon,
de akkor is szeretet ült a fenyőfánkon,
bár csúcsán nem tündökölt betlehemi csillag
dísze gyertyaláng, párszem cukor s alma
mégis ezt az egyszervolt karácsonyt
vágyom, hogy térjen vissza újra.
2011. 11. 30.
Kondra Katalin
Kedves Katalin!
Versed sokatmondó. A két záró sorral rátetted a koronát.
Nagyon szép a versed.
Üdv. Ida
Kedves Katalin!
Megható versed szép emléke nagyon tetszik. Ami elmúlt, az már csak vágyakozó emlék marad.
Kívánom, hogy találj még hasonló szép emlékeket.
Szeretettel kívánok áldott ünnepeket: Viola:)