Mint záporeső
hullott le az alkonyat
hegyes sziklákra
*
Lét szeme figyel
közben elsírja magát
egy szép őzike
*
A lét mint pille
alakul át magába
színes szirmokban
*
Lebegve dadog
galamblelkű kolibri
szétnyílván csőre
*
Képekben kacsint
rám a kamera közben
kanyarog a lét
*
Ég kupolája
kék karjával takarja
be a rőt Földet
*
Egy fehér gyolccsal
bekötözöm az élet
nyílt sebeit ma
*
A halál s a gyász
heves öntömjénezés
félelem tőle
*
Dióhéj a sors
melyet vagy áttörnek vagy
engem törnek meg
*
Kitárom a fényt
mint ajtót stigmák fedik
egész testemet
*
Míg emlegetnek
addig élsz ha hallgatnak
akkor jön a vég
*
Kisírt szemekkel
bámulom keskeny Holdat
mire megvirradt
*
Nem ítélni de
reformálni jöttem a
nagyvilágot ma
*
Teljes emberként
szántom fel a betűknek
nagy óceánját
*
Faragja magát
élet mígnem csutkává
csökken ereje
*
Göröngyös az út
gyöngyök lapulnak sziklák
repedésében
*
Virágszirom száll
kínai falra örök
szemle magára
*
Rejtőzik a lét
csak sejteni lehet hogy
hol van a halál
*
Álmos szemeim
döngetik ébrenlétnek
érces kapuját
*
Ringatja a szót
álom köpenyében a
születő költő.
*
Székesfehérvár, 2012. február 3.
Elbert Anita
Kedves Anita!
"A lét a tét"
Haikuid híven tükrözik filozofikus gondolkodásodat, mely közben tettekre is sarkall.
Versed a csecsemőd. 🙂
Gratulálok!
Péter