Utolsó vers

Utolsó vers

Hát megfosztom magam Tőled,
megtenni, hányszor volt okom.
Kilépek most őrzött-Belőled,
mi voltál, még utószor feléled,
baljósságomat veszem zokon.
Pedig magamban úgy kereslek,
fellelt kincseid sorra lemérem.
Pásztor-nyugalmú bús hitemnek,
rommá parázslott sajgó életemnek
sóhajtó gyászát nem remélem.

Türelmet tűrt igám felettem,
vágytam Benned teremni álmokat.
Szívem koszorúja ott volt kezedben,
lelkem szellődre nézett fedetlen,
belém lüktettél „szív-zuhogásokat”.
Még dobbansz s mégsincs akarásom,
látlak hulló szirmokon tapodni.
Felejtő szellőkben széplő\’ halálon
lombtalan erdőt álmodó álom,
próbálom bennem Magadat feledni.

Te maradtál s most kifosztom magam,
nincstelenségbe félve öltözök.
Beléd torkollott minden utam,
séták zörögnek bús-boldogtalan,
ösvényeidből immár kiköltözök.
Kértelek, kérlek, mindig maradj meg,
menedékedben énem eltemetem.
Utószor vállamon madárdal illeg,
leolvadt koszorúimról parázsos bélyeg,
Benned holt, valaha volt lelkem.

“Utolsó vers” bejegyzéshez 33 hozzászólás

  1. Kedves Titus!
    Szeretettel gratulálok elért sikeredhez!
    Megérdemelt első hely!
    További szép és még szebb eredményeket kívánva:
    Hespera

  2. Őszinte szívvel gratulálok kedves barátom!
    Végre egy olyan ítélet amivel én is egyet tudok érteni. Jómagam, várhatóan még jó-pár hónapig mással leszek elfoglalva, ezért nézd el nekem, ha csak ritkán nézek be hozzád!

    Baráti üdvözlettel: Miklós

  3. "- Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi olyan fontossá a rózsádat."
    Antoine de Saint-Exupery: A kis herceg

    Sokadjára visszatérve ez az idézet jutott eszembe.
    ( Láttam a "kampányt", az aggódást a csiszolt műért.)

    "Cherchez la femme." ??? – költői kérdés.
    Janna

  4. Kedves Vadvirág!

    A felhívásban a nevek megemlítése, talán nem volt jó ötlet, de gondolom érzed, hogy nem erről szólt az egész.
    Köszönöm soraidat és hogy bekukkantottál ebbe a kis "drámába".

    titus56

  5. Kedves László!
    Nem vagyok a hízelgések mestere, de nem írhatok mást: ennél szebb, drámaibb költeményt régen olvastam, pedig vannak szép számmal itt! remek alkotások. Egész a szívemig értek soraid, és megbabonázott. Szavazatom – nem azért, mert erre kértek! – tiéd-
    Hálás köszönetem az élményért.
    Szeretettel Vadvirág :]

  6. Kedves Ervin!

    Első nekifutásra, talán nyugodtan tegeződhetünk, normálisan bevett szokás itt, egymás között.
    Innen túl libbenve pedig, igazán megtisztelő a véleményed és őszinte köszönet, hogy megosztottad gondolataidat – amik nagyban egyeznek az enyémmel – a hasonló tartalmú versekről.

    titus56

  7. Hú, hú! Kicsit bajban vagyok, kedves "macskamuki"! Hát sajnos, választásod okán nem tudlak másképpen szólítani, de a szívből jövő köszönetem természetesen a Tiéd is.

    titus56

Szólj hozzá!