S megtépázta már ezer szél,
tömérdek érzelem, mit átél,
darabokban, akkor is büszkén
lobog a ház legfelső csücskén.
Hiába fakította tűző nap,
perzselte a nyári hónap,
csak vörösebb lett a veres,
vére a zászló tetején, becses.
Vakítóan tiszta maradt a fehér,
hiába is mocskolt millió tenyér,.
hűséges maradt, békés és őszinte,
méltó rá, hogy a címert viselje.
S oly zöld maradt a zöld,
melyet nem látott a föld,
talán most még a remény
rendíthetetlen erény.
Hurcoltunk évezredeken át,
s még szívünk felett kokárdát,
Szakadt vásznadat megfoltozom,
elveszni bizony nem hagyom!
Lobogj hát tovább, büszkén!
tarts ki örökre, ahogyan én!
Míg szíved hangosan dobogó,
Te gyönyörű, dicső lobogó.
Nagyon szépen köszönöm kedves Rita!
„Lobogj hát tovább, büszkén!
tarts ki örökre, ahogyan én!
Míg szíved hangosan dobogó,
Te gyönyörű, dicső lobogó.”
Remek soraid örömmel olvastam.
Szeretettel: Rita🌸