Ebben az évben sem leltem kiadóra.
Hiába születtek két fülem kö’zt versek.
Rengeteget írtam, mint ki be van sózva,
sokan megtisztelnek olvasnak, szeretnek.
Négy-öt száz oldalt bár alkotott az elmém,
nincs nyomtatva francos anyagiak végett.
Félek, hogy az idő sodrásában elvész,
és nem lesz gazdagabb vele a költészet.
Ezernyi fontosabb kérésem lehetne
az Öreg Istenhez, szolidan belátom.
Csak végső esetben, ideje ha lenne,
vegye fontolóra szerény kívánságom.
Ám először békesség legyen a Földön.
Vesszen a fájdalom végleg feledésbe.
Vihar és földrengés senkit ne gyötörjön,
biztonságban éljünk otthonunkban végre.
Jusson víz és étek minden élőlénynek,
e gyönyörű bolygó összes lakójának.
Többé ne legyen szenny óceán vizében,
hogy büszkék lehessünk csodás planétánkra.
Rájöttem, most megint csak fantáziálok.
Bárcsak jóban lennék Mindenség Urával.
Talán segítene, hogy olvashassátok,
s bekerül pár versem Mennyei Nyomdába.
2024.01.01.