MÉG MINDIG – ÉRTÜNK
Az öröm szirmai újra kinyíltak.
Mint egy rózsafa, virágba borultak.
Körüldongják a sárga ruhás apró méhek,
hogy leszakíthassák róluk azt a sok szépséget.
A kert melyben kapálták e termő ágyat:
Isten adománya volt – Egy szolgálat.
Amit értünk tett még a mi Urunk.
S mi néki – Mondá: Mégsem tartozunk.
Csak önzetlen mozdulatokkal cselekedte,
s a fáradtságot is szerette.
Mert gyarló híveiért dolgozhatott,
kiktől pedig oly sok szenvedést kapott.
S hogy e virág el ne hervadjon,
s megújulva szívünkben öröm lakozzon.
Letörölte arcáról hát izzadtság cseppjeit.
Atyjával beszélt – Még hallom érveit.
Kisizsák. 1996. április 21.
RÉVÉSZ – A HALLGATAG
Csillagokat szállít,
folyó túlpartjára.
Néma dereglyén:
Révész – A hallgatag.
Kereszten Jézus.
Arcáról folytak értünk a könnyek.
Melyeket felvisznek az égre:
Ragyogjatok – ragyogjatok.
Az út szélén,
mint egy emlék.
Hűvös kövek közé,
megrekedt a szív.
Dobban – dobban.
S kérést hall minduntalan.
Ellened törő rossztól óv,
S óvja őt is: Az ellened törőt.
S ím ezüstfolyónak nézd,
szép fodros habjait.
Az élet vize ez.
Ki megmosdik benne kővé dermedik.
Napnak sugarával evez:
Révész – A hallgatag.
Fedélzetén a csillagok,
frissen sütött kis halak.
Húsukba harapni,
testüket széjjeltépni.
Milyen egyszerű,
annak ki jóllakott…
De lám a fény mögül,
most gyors röptű kis sugár.
Mint sebesen szálló kismadár:
Föld felé lobbantja szárnyát.
A kereszten az átszúrt kezek,
megölelik az álmokat.
S ezer – S még több ezer felé,
száll: E Manna, ez áldozat.
Pár falat.
Krisztusnak könnyei.
Ha étkünket csillapítaná:
Mindég hullnának gyöngyei.
S lásd:
Egy darab is elég.
Csókold meg hát templomban kezét,
s imád felé hajoljon.
Mert azon szoborban,
szíved izmai dobbannak.
S a testéből,
szavai néma áldást adnak.
S csillagokat szállít,
folyó túlpartjára.
Néma dereglyén:
Révész – A hallgatag.
Kisizsák. 1993. augusztus 12.
VALAKI…
Valaki…
Mintha köszöntenének,
úgy hiszem.
Látok egy integető kezet.
Letörlik könnyeimet.
Valaki szól.
Az éjszakában,
apró lángok lobbannak fel:
Valaki gyújtja azokat.
Jézus véréből él a Föld.
Valaki ültet,
s valaki learat.
Minden hajnalban,
már reggelre készítjük álarcaink.
Valakik – Valaki leszünk.
Mézbe olvadnak szavaink:
S mint nektárt,
szerte hordják azt a szorgos méhek.
Legyint ránk az Északi szél.
Sóhajt e nyugodt csendben:
Valaki…
Kisizsák. 1996. július 5.
Bakos Attila Péter
Tiszteletem az igazhitű emberekneK. Nekem is tetszik nem hagyományos vers formád. Tiszteletem. Rzsike Valamit megint tanultam.
Tisztelt költő-társ!-Jólesik lelkemnek, hogy nem a hagyományos versformát hozod, hogy mesterien írod meg a tájat, a hasonlataid is mind ide nyúlnak, s bár jómagam nem vagyok túl vallásos (hiszem az én Istenem:)) nálad ezt a kissé túlzó ragaszkodást is tudtam tolerálni, mert nem erőszakos. Csak gratulálni tudok ezen verseidhez!