Lázban izzó.

Lázban izzó

Vad lázban izzó hajnalon,
vörös tüzükben égő fellegek:
Mik fölöttem elsuhannak.

Hűvös szél könyököl
a távoli földeken az úton.
Vad sietséggel messzire sodor.

Még dobbanunk,
ide-oda futó léptekben:
Akár a szívünk.

Csak egy célra vágyunk,
mint egy kedves kis pacsirtamadár,
Mely ágról-ágra száll.

Vad – lázban izzó hajnalon
hűvös szél könyököl.
Hozzám simul a csend… Üdvözöl.

Kisizsák, 1997. február 14.

Bakos Attila Péter

“Lázban izzó.” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. Kedves Péter!
    Lelkiállapotod és indulataid finoman írod meg tájleíró verseidben, de érezhető ezek érzések melyekkel felruházod az általad annyira szeretett természetet!
    Most is sikerült tökéletesen kivitelezned!
    Üdvözlettel: VGy Mont'y

  2. [i]Kedves Attila ![/i]

    Most sokkal jobb verset írtál, mint az előbbi volt.
    Csodálatosan kapod 'lencsevégre' az élet minden mozdulatát, látványát, – színek, hangok, dobbanások, és ezek belőled kiáramló szép megélt – izzások és csendes símulások – kedves pillanatait…
    [b]Nagyon gratulálok ![/b]
    – keni –

  3. Látni engeded azokat az érzseket amik épp csak meglebbennek, mint egy fuvallat. Az ide-oda futó léptek, az ágról-ágra szálló pacsirtamadár az idő rövidségét, illanását érzékelteti, de neked sikerült megragadni a pillanatot, és megörökíteni azt az érzést, ami engem megfogott a versen keresztül.

    Gratulálok!

Szólj hozzá!