Esti dal
Esteledik már az ég peremén
Hold arca felhőben fürdik
Nem szórja többé a nap aranyát
Tovalép, még eltűnődik
Csillagok fénye ragyog szelíden
Ránk borul halk puha álom
Ágyamon fekve az éjt ölelem
S közben a hajnalra vágyom.
Kondra Katalin
Kedves Kati!
Nagyon szép költői kifejezésekkel, megszemélyesítésekkel gazdag versedhez gratulálok! Nagyon tetszett!
Szeretettel: – Pegazus
Kedves Katalin!
Versed nekem is nagyon tetszik, s ezt az egy sort emelném ki belőle, ami rendkívül szép megszemélyesítés is egyben: "Ránk borul halk puha álom".
És ez biztosan így van, mert az álom úgy jön a szemünkre, hogy azt nem vesszük észre, hogy éppen mikor borul ránk.
Üdv.: Torma Zsuzsanna
:):):)
[b][color=#33cc00][center][u]Kedves Kati ![/u][/center]
— Gondolom innen a lapról. verseimből, írásaimból és hozzászólásimból már ismerheted valamelyest az én hányatott – életemet.
— A versed megkönnyezett, mert eszembe juttattad az egyetlen vigasztalóimat, a csillagokat, és az ezüstös holdat, mert minden este ők tartották bennem a hitet, hogy majd talán a holnap szebb lesz… és néha az lett…..
[center]~~ [i][u]Művészinek, irodalminak, és mélyen emberinek tartom ezt a szépséges versedet ![/u][/i]
~~[/center]
== [i]Szeretettel ! [/i]==
– keni -[/color][/b]
Kedves Katalin!
Kifejező, minden benne van, nagyon szép.
Szeretettel: Viola
Katikám, három szóban jellemzem:
szép, tökéletes, tetszik.
Szeretettel:Tigram
Kedves Katalin!
Bizony, ez csodaszép.
Gratulálok szeretettel Icus
Kedves Katalin!
Kedvs rövid versed igen sokat mond.
Mindnyájunk kedves égi társai a csillagok,a Hold,a Nap,
a felhők,a hajnalok az esték,a pirkadatok életünk részei
lettek.
Várjuk a lenyugvást,a "halk puha álmot",aztán minden
nap a pirkadatot az új napot ,telve reménnyel,tervvel,akarással.
Szeretettel olvastam versedet:tetszett:Teri