Dallam
Ma zeng-zöng
Az ég fönt
Fa koppan
Ág roppan
Hol cseng-bong
Az űr kong
Tán fönt lent
Vagy kint bent.
Egy dallam
Szól halkan
Hogy bim-bam
Dalolj!
Kondra Katalin
Ma zeng-zöng
Az ég fönt
Fa koppan
Ág roppan
Hol cseng-bong
Az űr kong
Tán fönt lent
Vagy kint bent.
Egy dallam
Szól halkan
Hogy bim-bam
Dalolj!
Kondra Katalin
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kedves Katalin!
Rövidke versed aranyos. A hangutánzó szavak alkalmazásával valóban egy dallamot szándékoztál kifejezni. Szeretném dalolni, de csak a ritmusát érzem, azt határozottan, a dallamát még nem. Hogy miért? Nem tudom. Talán rövid?
Így is tetszett: Anni 😛
Kedves Katalin!
Jó ritmusa van a versednek, többször elolvastam, és olyan mulatságos a hangzása, tetszik.
Szereettel: Viola
Kedves Kati!
A versed még most is cseng-bong a fülemben.
Gratulálok, jól sikerült.
Szeretettel: Tigram.
Kedves Katalin!
Kellemes hangzású kis vers, a hangutánzó szavak játékának eredményeként.
Üdv.: Torma Zsuzsanna
🙂
Kedves Kati!
A sokféle hang közül én a bim-bammot szeretem.
Kisfalum templomának tornyában minden délben megszólal a harangszó.Este pedig az estharang szól az
emberekhez.Pápai diák voltam ott a "Nagytemplom"
nagyharangja szólt.Mind jelentett valamit,az emberek
tudták,hogy meghalt valaki, ha a "lélekharang" szólt.
Szívünkben is van dallam,meghalljuk, ha ráfigyelünk.
Üdv.Teri