Búcsú.


Búcsú

Megjött az ősz
Hozták szelek
Sárgulnak már
A falevelek

Újruhát vált
A természet
Nyár, szerelem
Isten veled

Elmúlás ízű
Alkonyon
Dérlepte rideg
Tájakon

Remegő szívvel
Búcsúzunk
Remélve, még
Találkozunk.

Kondra Katalin

“Búcsú.” bejegyzéshez 8 hozzászólás

  1. [b][i][color=#009999][center][u]Kedves – Katalin ![/u][/center]

    – Ebben a gazdag, és leggyönyörűbb magyar nyelvben, szerintem a legfájdalmasabb és legszomorúbb szó: a [u]BÚCSÚ[/u]…

    – Legyen az akár ideiglenes, vagy a legtöbbször az utolsó, végső, ami a legkegyetlenebb…
    — Mégis mennyiszer alkalmazzuk, kimondjuk, megtesszük, megbánjuk, és mindig szomorúság tölti el szívünket lelkünket.

    – Tudom van sokféle búcsú, – olyan is, amiről most szépséges versedben, – olyan meghatóan, röviden, és tömören írtál, de nyitva hagytál itt egy lehetőséget:

    [center]*[u]Búcsúzunk
    Remélve még,
    Találkozunk.[/u]*[/center]

    – Én is remélem, – és megint jó, és szép lesz minden, mint valaha volt…..

    – Boldoggá tett ez a versed, ellenére annak, hogy szomorú,- de hiszen én is, – ha más miatt is, de szintén az vagyok…

    [u]~~ Hasonló jó és, szép gondolatokat kívánok a további írásaidhoz…~~[/u]

    [center]Szerető – híved, és örök olvasód ![/center]

    – keni –

    [/color][/i][/b]

  2. Kedves Katalin!

    Az elmúlással kapcsolatos versed szép. Énbennem is van ilyenkor reménykedés, hogy a megújulást is ismét megérem. Kellemes érzés az efajta várakozás érzése.

    Üdv.: Torma Zsuzsanna
    🙂

  3. Kedves Katalin!
    Rövid, tömör, gyönyörű a versed.
    Azon kívül…reménytkeltő is, mert nem fáj úgy az ősz, az elmúlás, ha van új remény a folytatásra.
    Szeretettel gratulálok:Teri

  4. Kedves Katalin!
    Versed időszerű, rövid, szomorú, bár a remény bizonytalansága is benne van, kellemes olvasmány.
    Szeretettel gratulálok: Viola

  5. Kedves Katalin!

    Nagyon aranyos, kedves verssel rukkoltál elő. Benne van a búcsúzás, de a találkozás reménye is. Jól szerkesztett, szépen rímelő versed nagyon tetszett. Köszönöm, hogy olvashattam.

    Gratulálok: Anni

Szólj hozzá!