Volt és lesz.


Volt és lesz

A bizalom nagyon kevés,
Mert kell mellé a cselekvés,
Hiába bízol bárkiben,
Magától nem lesz semmi sem.
Gesztenyéd, ki nem kaparod,
Megenni azt te nem fogod,
A sült galamb se repül be,
A szádba vagy az öledbe.

Vedd észre végre magadat,
Kell hozzá sok-sok akarat,
Kijelölt célok, küzdelem,
De nem kell hozzá félelem!
Indulj az úton végre el,
Mert most már cselekedni kell,
Menj, keress magadhoz társakat,
Mert egy fecske nem csinál nyarat!

Változtasd hát meg sorsodat,
Így élni többé nem szabad,
Ne engedd magad lenyúzni,
Kihasználni, meggyötörni!
A hazugságot el ne hidd,
Kövesd mindig az őseid,
Hisz volt hazánk rég dicsőségben,
És lesz, a Kárpát-medencében!

2009. október 23

Skapi Anni

“Volt és lesz.” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. Kedves Látogatóim!

    Köszönöm, hogy reám pillantottatok és olvastátok unalmas stílusban megírt versemet. Én már ilyen begyepesedett fércelgető vagyok, nem is tudom, minek is írogatok? Talán az olyan emberek számára, mint Te Kriszti, meg János, meg Tigram, meg Klári, akik még látnak bennem valami fantáziát. Remélem a gyenge meg az átlagos szavazatokat nem tőletek kaptam, mert az egyenesen katasztrófa lenne, de igazán változatos értékelésekben részesültem. Szeretném mindenkinek, annak a 70:(:( látogatóknak is megköszönni, hogy benéztek hozzám.

    Köszönöm a bírálatot Leonárdovicsnak is, bizonyára lelkesítően fog hatni majd egyszer, talán, de az őszinteségét nagyra értékelem.

    Sok szeretettel: Anikó

Szólj hozzá!