Három kívánság
Csak hármat kívánok:
Gazdagság és szépség
De a legfontosabb
Lenne az egészség.
Minden örömben
Ott lappang az üröm,
S ha a lepedőmet
Csatakosra gyűröm
Mert legyőz a láz
S szomjúság gyötör
A hideg úgy ráz
Fogam majd kitör
Akkor a gazdagság
Ugyan mennyit ér?
S szépségemből, ha
Már senki se kér.
Ezért olyan fontos
Az egészség nekem
De pénz nélkül sem
Teljes életem
S egyik sem túl jó
Hogyha rút vagyok,
Nem csoda hogy
Egyszerre mindet akarok.
Kondra Katalin
Kedves Katalin!
Nagyon kifejező verset írtál, valóban minden szava így igaz. és az is, amit Terike írt. Én is sokat hallottam ezeket a nagyszüleimtől és most jövök rá igazán, hogy legfontosabb az egészség. Jó egészséget kívánok Neked és mindenkinek, aki olvassa!
Szeretettel: Anikó
Kedves Katika!
Nagyon ötletesen levezettet kivánságlistád nagyon tetszett. Kétszer is elolvastam, lehet, hogy visszatérek, mert lehet, hogy ha annyit olvasom, talán ragad valami rám is a kéréseid teljesüléséhez.
Nagyon kedves szórakoztató, vers. Sok sikert kívánok neked. Jóegészséget, melegséggel, finom étkekkel, ölelő szeretettel. Gyöngyi.
Kedves Katalin!
Nagyon klasszul végigvezetted, ezt a mindenkit foglalkoztató kérdéskört.:D
Gratulálok! Heni
Kedves Katalin!
Családom régi "öregjeitől" igen gyakran hallottam, hogy
"Az egészség a legfontosabb"!
Pénz: sajnos az egészséges táplálkozáshoz is sok kellene!
A gyógyszer "méregdrága"!
Ezt is sokat mondogatták a kis öregjeim, hát igen a gyógyszer "méreg" is meg "drága"is!!!
Szeretettel:Teri