8 nap csupán írj alája


8 nap csupán írj alája

Mire születtünk te szegény árva

Kik s miért aláznak
Az élet igazságtalan hajsza
Robotok egymás közti harca
Az élet megy tovább
Jobbra várva
Egy igazabb világra
nem Hazug
Családra…


Miért élünk ily hazug világba
Hol mindenkin álca
Börtönnek kapujába holnap is belépek
Ott hol van Pokolnak tornáca
Magam is be állok a sorba
Robotok közé
a nagy Családba…


s bár kevés a béred
megelégszel ennyivel
csak az a szégyen, hogy munkáltatóid
hülyének néznek
életedből szívedből egy darabot kitépnek
semmibe se néznek
csak zsigerelnek
s ha kéne
nem állnának ki érted


oly rossz az élet
magad embernek se érzed
csak idétlennek
ki dolgozik
éhbérért
de ezzel mit sem érek
már nem várom a következő évet
félek…pocsék az élet…


mi lesz ezután
mit reméljek
egy gyár tulajdona vagyok
egy robot
ki már nem érez
sem jót sem szépet
utálom, hogy ily monoton
rohanós az élet…
mire célba érek
már nem is élek…


és igen dolgozom
állat vagyok egy gyárba
egy árva kinek nincs családja
helyem át adnám ha rajtam múlna
olyannak akinek szüksége van a munkára
kinek van családja
s bár nekem is szükségem van a munkára
de családos anyákat rugdosnak a sárba
kik onnan fel állva
mennek a vak világba
miért ily igazságtalan ez a föld
s hol van régi s igaz Haza

Orsós Mónika

“8 nap csupán írj alája” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. Kedves Kriszti!
    Megfutamodni…igen könnyebb lenne, mint maradni és lenyelni,- elfogadni az általatok írt kritikát!
    Ám beláttam, hogy igazatok van, és kell javítanom írásaimon…hibáim vannak, elég sok! sajnos:(!
    De igyekszem nagyon!
    Minden segítséget elfogadok..no meg kritikát!
    Mert ugye van valóságalapja! Szép estét!:)

  2. Niedermayer Anna, Kedves!

    Már nem nagyon akarok írni ide, és verset úgy általában, mert itteni emberkék és ne haragudj ezért elvették minden kedvem…ám egy-kettő még biztos lesz, mert azokat már korábban beküldtem…búcsúzásképp ide írok egyet! Kíváncsi lennék az őszinte véleményedre..előre is köszi! Jó éjt!

Szólj hozzá!