Madárcsicsergés
Hajnal volt. Csicseregtek.
Pedig még nem is érték őket
mosolyt fakasztó napsugarak.
Csak kacagtak s kurjongattak,
ablakom alatt a drága kerti
madarak.
Micsoda hangzavar volt,
mily szép ahogy szét
táncolták játékosan a port!
Szívem velük hangosan
dalolt, s taposta rúgta szét
az álomport… mi arcomra
mosolyt s szívemnek jó kedvet,
melegséget adott.
S közben érzések támadtak
bennem, mintha magam
lettem volna szeretett
álombeli kertem,
hajnalom s napom.
A madarak s általuk
csiripelt dalom.
Mit magamban azóta
is csak dúdolok,
dúdolok… s szívemmel
hallgatom, hallgatom.
Kisvárda, 2010. június 10.
Orsós Mónika
Kedves Krisztina!:)
Na azt hiszem e pár sor most igazi meglepi volt számomra…köszönöm! Jól esett olvasni, hogy örülsz a "jelenlétemnek"…is!
Üdv s kellemes estét kívánok: Mónika:)
Köszönöm Kedves Anna néked is a kedves szavakat, a látogatásodat…:)
kellemes hétvégét!:)
Üdv.: Mónika
MINDENKINEK KÖSZÖNÖM, S ÖRÜLÖK, HOGY MOSOLYT CSALTAM AZ ARCOTOKRA IGAZÁN!:)
Üdv.: Mónika
Kedves Mónika!
Örömmel látom a fejlődésedet, az átváltozásodat. Csak így tovább! Tetszik a versed, még nálam is hajnal van, de hallom a madaraid csiripelését, mely engem is felvidított.
Szeretettel: Viola 😛
Javítás:"átérezhető"/az utolsó sorban./Elnézést!
kedves Mónika!
Látod, hogy mennyi örömet sugároztál verseddel?
/ már 19-en elolvasták /
Gratulálok!
Veled álmodunk és örül a szívünk!
Nagyon szép, étérezhető verset írtál.
Köszönjük:Teri
Kedves Mónika!
Hurrá!!! Végre egy mosolyra fakasztó, békét, nyugalmat sugárzó vers…. jaj, de örülök…. a hajnali madárcsicsergés egy csoda!
Dúdolj, és írj:)
Nagyon szép, szívemből gratulálok: Icus