Akárhonnan is


Akárhonnan is

Akárhonnan is jő
Istennyila, szívem
Ezer darabra
Kegyetlenül hasítja.
Elrabol most újra
Egy bús éjszaka. Megyek,
Indulok szomorkás útra.
Mely bánatkővel van
kirakva. Nem terem
Ott se fű, se Orgona.
Nem simogatja lelkemet
Nyugtató illata.
Hiányzik a ragyogó
Nap, mi ritkán süt
Bánatos arcomra.
Minden fekete, cseppet
Sem lila! Eltalált.
Méreggel van itatva,
E nyíl lassan megöl
Minden érzést bennem!
Lélek e szívet
Mindhiába siratja…

Kisvárda, 2010. június 26.

Orsós Mónika

“Akárhonnan is” bejegyzéshez 8 hozzászólás

  1. Kedves Mara!

    Van keresztem, tény, de hisz mindenkinek van, csak néha fárasztó és kimerítő…Istent hibáztatni, félem Istent, ugyanakkor haragszom valóban, mert hát nem követtem el
    semmi eget rengető bűnt, mégis bánt, ha nem engem akkor v.kit akit szeretek…elengedem magam, mert fáradt vagyok!
    Megoldás…na az ami nem olyan egyszerű!
    A könyvet elfogom olvasni mindenképp…szeretettel üdv.: Móni

  2. Kedves Terike!

    Lélek s test nem választható el, tudom! Lelkem a testem rabja….hogy szomorúságot tükröz ez a verseim is, evidens,
    de lehetséges, az élet csak szenvedés…mit követtem el, és mikor nyerek megbocsátást…? Lesz még szép…jó lenne ezt hinni, de esélyt se látok erre…

    szép napot, üdv.: szeretettel: Móni

  3. Kedves Mónika!
    Együtt érzek veled, de féltem az egészségedet!
    A lélek és a test nem választható el, együtt szenved.
    Versed tetszene,de az a mértéktelen szomorúság az sok nekem.
    Szeretettel követem gondolataidat:Teri

  4. Kedves Viola!

    Nem is telnek könnyen a napjaim…elkeserítő ami történik körülöttem…kérdem én, ilyenkor hol van isten, miért hagyja szenvedni az embert(olyat aki közel áll hozzám, más miért bánthatja, s én nem tehetek semmit, nem vagyok elég erős, sem lelkileg, sem fizikálisan…:S
    Megköszönném, ha küldenél valamit!

    Üdv.: Móni

  5. Kedves Mónika!
    Csak olvasom és gondolkozom! Örülnék, ha valami jó felé történő változást észlelnék, mert ilyen éjszakák után nem mehet jól a napi munka! Esetleg küldjek valamilyen írást?
    Várom válaszod: Viola

  6. Drága Mónikám!

    Sokkal jobban örülnék, ha Ámor nyila célozna és találna el… talán vidámabb versek is születnének. Élettel teli és mosolygósabb napokat kívánok Neked, szívem minden szeretetével.
    Szép nagyon a vers! Gratulálok: Icus

Szólj hozzá!