Nem kár
„Teremtmények” kiket
soha nem értek meg, csak
Kacagnak s nevetnek,
Irigykednek s évezettel
Bámulnak, örülnek
Vesztemnek…
Vérző szívemnek, hogy
Arcomon fájó könnyek
Lassan peregnek.
Belém rúgnak. Segítenek,
Hogy nagyobbat
Eshessek, bennem minden
Reményt összetörnek…
A reményt, hogy van
Értelme a létnek,
A világmindenségnek.
Hogy létezik egy jobb
Világ, Hol angyalok
Védenek…s körbe
Vesznek védőösvények.
Lények kik keserítik
Amúgy sem könnyű
Életemet, s kik élnek
Mint szemétdombon
A szemtelen legyek,
Szúnyogok kik szívják
Élősködve véremet.
Minek élnek? Kik egymásra
Lelnek s sziklaként
Ütköznek majd egyesülnek!
Mindent mi szép összetörnek.
Nem emberek ezek, mint
Inkább elvetemült Szörnyek!
Kik akit csak lehet hátba
döfnek, légy Köpi be „büdös”
Létetek, kik életeteket
Az ördögtől sem féltitek.
Szívetek csak hús, semmi
Egyéb, mi a szemét közt
Lassan úgyis tönkremegy.
Nem kár értetek!
Kisvárda, 2010. július 8.
Orsós Mónika
Kedves Mónika!
Vannak ilyen emberek is!
Mindenkinek jut belőlük…De :
"Aki keres az talál"!
Találsz jó embert is! Viszonozd! Örülj!
Ezeket meg ügyesen kerüld ki!!!
Szeretettel:Teri
Kedves Anna!
Ha Te írod, sokkal jobb vers lett volna…:) De igen vannak akiknek jó, ha másokat is szenvedni látnak, legalább nincsenek egyedül az érzéssel, hány, de hány ember mondta már ezt….és hány embernek láttam a szemében valami kárörvendésből adódó fényt, mikor pl.: sírni látnak…persze azért vannak együtt érző emberek is!
Én köszönöm, hogy olvastad s írtál!
Üdv.: Szeretettel: Mónika
Kedves Viola!
Egyáltalán nem szépek a napjaim és megint rossz álmok gyötörnek…fáradt vagyok!!!!!!!!!!!
Üdv. szeretettel: Mónika
Kedves Icus!
Igen kiírtam, mert nem akartam haraggal a szívemben lefeküdni, s új napra ébredni…nem jó az semmire!
Pusy: Mónika:)
Kedves Rozálka!
E vers tényleg mérges…ahogy én is az vagyok az ilyen semmirekellő emberekre…versbe foglaltam őket, pedig meg sem érdemlik…
pussz: Mónika
Kedves Mónika!
Igaz életképek. Szép napokat és éjszakákat kívánok.
Szeretettel: Viola
Drága Mónika!
Nem semmi!
Igazad van, nem kár értük!
Csak remélni tudom, hogy kiírtad magadból a haragot, de hogy leírtad, azt jól tetted, mert szuper lett a vers.
Gratulálok szeretettel. Icus
Jó mérges vers ez kicsi Mónikám!
De mennyi igazságot vetsz fel versedben, és mi emberek -e vers olvasása közben talán még el is gondolkodhatunk.
Szeretettel olvastam:Rozálka;)