Mutasd az utat


Mutasd az utat

Az utad fénycsóva mentén halad.
S közben angyalok könnye zúdul,
Lágyan mossa könnyező arcodat.
Néhány könnycsepp a szivárvány
felé halad, melegítve szíved, lelked
s önmagad. Míg a többi könny a
sötétbe szalad. Fény nélküli világ,
ott nem láthatsz színeket, nem
álmodhatsz álmokat. Itt nem
kell láttatnod arcodat, mikor könnyeid
másokért hullanak. Szomorú lélek te
mutatod az utat a földre született
boldognak, őrangyalként vigyázod
életútjukat. E lelkek színektől ragyogó
világba tartanak, oda mi a szomorú
lelkek könnyeitől ragyognak.
Élni így érdemes: figyelni és szeretve
segíteni másokat, azokat a segítő
árnyakat, kik a legrejtelmesebb
labirintusból is kiutat találnak.
Majd ők lesznek azok, akik
felszabadítják a boldogtalanságra
született sötétségben élő árnyakat.
Nekik már könnyebb lesz, egy
kitaposott utat járhatnak. E könnyek
mutatják néktek az utat, nem
hiábavaló áldozat, nekik ez a
sorsuk. Ők a „nehezebb” életet
választottak, de elnyeri minden síró
lélek az igaz jutalmat… csak tedd amit
tenned kell! Mutasd az utat…

Kisvárda, 2010. december 16.

Orsós Mónika

“Mutasd az utat” bejegyzéshez 9 hozzászólás

  1. Kedves Gyöngyi!:)

    Igen benne vannak a könnyek…de ezek a könnyek azok amik utat mutatnak, másoknak és nekem is…mikor lehullott az első hó…és ragyogott minden, no akkor fogant e vers a fejemben! Hó: angyalok könnye…ebből a gondolatból indulva írtam…és ez lett! De valóban én is érzem, hogy jó úton haladok, végre kezdek élni…kevésbé félni! Megnyitottam a szívem, lelkem! Eddig nem, mert nem akartam csalódni, már csalódtam, de most már
    tudom…ez is az élethez tartozik, és kell, hogy megtaláljam azt amit keresek, vagy akit!

    Köszönöm, hogy itt jártál, szeretettel gondolok Rád: Mónika:)

  2. Drága Mónikám.
    Örömmel olvastam ezt a csodálatosan megírt gondolatsorodat.
    Tudod egyre jobban érzem, hogy kezdesz magadhoz térni és megnyugodni az erős érzelmeket legyűrve elfogadni az azonkívüli fényeket. Nagyon szép ez a versed. Bár benne vannak a könnyek, de már szivárvány ragyog bennük , ami azt jelenti, hogy emlékük van és szép érzéseket elrakva tanulva és tapasztalva indulsz a fénnyel világított úton.
    A fény az a hit, mi vezet és megmutat.Sok sikert ehhez az úthoz. Kívánom, hogy gyöngyeid ékként ragyogjanak, amik értéket adnak.
    Sok szeretettel Gyöngyi.

  3. Drága kislányom, Mónika!

    Olyan gyönyörűségeset írt Neked Keni, hogy ennél jobban nem lehet megfogalmazni azokat a gondolatokat, amelyek eszembe jutnak versed olvasásakor nekem is.

    A szomorúság, bánat elhagyott,
    a jó Isten lélekből faragott,
    ember lettem, s hozok áldozatot,
    pedig nem más, a Hold lánya vagyok:)

    Szeretettel ölel: BogIcu

  4. [b][color=#009933]Drága Mónika !

    A három királyoknak is egy fényes csillag mutatta az utat, a napkeleti bölcseknek, hogy merre menjenek, hogy a megszületett kis Jézushoz megérkezhessenek.
    A jó pásztoroknak is nagy fényesség jelezte, hogy Isten fia megszületett. ide le a földre és hogy megváltónknak érkezett.

    A Te kis Jézusod is eljön hozzád Karácsony napjának estéjén és vele lesznek az angyalok seregei is.

    Kérlek ne mutasd meg nekik könnyező arcodat, nehogy azzal elriaszd őket, akiket – gondolom Te is nagyon vársz már kedveseddel együtt?

    Fájdalmas verseD most ezekben a napokban nem aktuális, hisz mindenki készülődik és a reményre vár, amit csak a kis Jézus hoz el minden évben közénk.

    [quote]*Krisztus kenyér bor színében úr s király a föld felett
    Összehozni békességben minden népet és nemzetet….*
    [/quote]
    Szól a templomokban az éjféli miséken a dicsőséges ének !
    Most is mosolyogni látva – szeretnélek !
    [/color][/b]
    [b][color=#ff6666]
    ÁLDOTT, BÉKÉS, REMÉNYEKKEL TELI, BOLDOG ÉS VIDÁM KARÁCSONYT KÍVÁNOK SZÁMODRA- SZÁMOTOKRA IS-
    ÁLDÁSBAN ÉS KEGYELEMBEN TELJESET ! MEGÉRDEMLED !

    – KENI -[/color][/b]

  5. Kedves Juli, Terézke, Kriszti!

    Elől vagyok, nagyon is…ez a vers és az érzések, mind az enyémek! A fény felé indultam el…csak vissza ne forduljak!
    Mert a rózsaszín köd…felszállni látszik:(
    Szeretettel üdv.: Mónika

  6. Kedves Mónika!
    Igen, mutassuk az utat, adjunk jó példát gyermekeinknek!
    Segítsük is őket sok-sok szeretettel,hogy a jó úton legyen erejük haladni, ha sokszor nehéz is.
    Tegyük! !!
    Egyetértéssel:Teri

  7. Drága Mónikám!

    Ez egy nagyon komoly gondolatokat tartalmazó vers.
    Azokról akik önfeláldozóak,mások előre jutásáért hull a könnyük.Mert valóban egymást segítve,szeretve érdemes élni.De megteszi-e ezt mindenki?

    Nagy szeretettel olvastalak:Juli

Szólj hozzá!