Csillagszóró
Mikor az éj a nappallal
Összeér, s a hó elvágott
Minden utat, kicsiny
Házacskákba bebújt a tél.
A kandalló melegében
Felsejlik a múlt, s mint
Jégcsapok, állnak őrt
A századok, mert kis zászlókra
Vigyázni nagy titok, melyek
Titkos írást rejtenek magukban.
A szöveg, mint táj az ablakon kívül:
Tiszta hó, jégsár, és harmatcsöpp.
A szöveg, mint táj az ablakon belül:
Csillagszóró, karácsonyfa és titok.
Elvágyódik a szó a szeretet ünnepén,
S marad a csontcsönd, mely szilárd,
Mégis meg nem szólalás.
Csengőszó szakítja meg a csendet…
Elhagytam árnyékomat, s állok.
Összeszedtem minden erőmet, és
Énekeltem, potyogtak le ajkamról
A hangcsonkok, s mikor odakinn
Hullott a hó, sírásra fakadt az óra,
S a mutató, krokodilkönnyek hagyták
El a száraz arcot, mely megráncosodott.
Egy csillagszórót tartok a kezemben.
Elképzelem, valóban csillagok hullnak
Szerteszét, s míg a karácsonyfa alatt
Vagyok, érzem, az univerzum velem
Van, míg kezemből szállingóznak
Az angyalok, kiken csillagok ragyognak.
Székesfehérvár, 2010. november 30.
Elbert Anita
Kedves Anita!
Csodálatos szép szavaidba öntött egyedüliséged meghatott és bevallom én is elszomorodtam, hiszen volt amikor így éltem meg én is a szent estét. De ugyan úgy mint te megkerestem minden apró fényben hangan a vigasztalást, s próbáltam harmóniát és ünnepet varázsolni magamnak.. Mert nem tart minden örökké és magunk szeretőinek kell lennünk ahozz, hogy túj jussunk az egyedüliség nehéz idejében.
Remélem, hogy ad az élet, a sors még olyan időt neked is amikor nem kell saját vigaszodat keresni. Szeretettel Kívánok minden szépet és jót, sikereket boldogságot egészséget az új esztendőben Szeretettel Gyöngyi.
Kedves Anita!
Hangulatos, aktuális, szép a versed és a gondolataid.
Szeretettel olvastam:Teri
Szép a Versed !
– keni –