Az önmagát feláldozó
Ki értünk életet lehelt
A sártestbe, s lehetővé
Tette a purgatóriumot,
Feláldozva önmagát,
Mint istenembert, ő
Most belső mesterünk,
Vállalva szavait, tetteit,
Minden körülményben.
Templomot épített három
Nap alatt a lelkében,
Megváltva anyagi testét,
S ember is, mert utolsó
Szavai közt visszacseng:
Istenem, Istenem, miért
Hagytál el engem? kérdés
Szinte felszólításként hat,
Ennek tudatában feszítem
Magam naponta keresztre,
S várom az eljövendő életet,
A feltámadást, tökéletesnek
Lenni isteni erény, emberi
Alakban csak törekszik erre
Az ember, miképpen a lélek
Bölcsességére, s érzem,
Közel már a feltámadás!
Emberek, üdvözöljétek
A kisdedet, ki bennetek
Él, van, mozog, s lássátok
Meg magatokban a gyermeket,
Belső, mély utaitokon, amikor
Már feszít a fájdalom, s
A messzeség, az ártatlanságnak
Néma szavai megérintik
A lelkeiteket, s rajzoljatok
A homokba jeleket, s a keresztet,
Mely szenvedés gyanánt jelen
Van bennetek, töröljétek most
Ki, az egyszer, s miképpen a szent
Kezében is rózsává váltak a kenyerek,
Rajzoljatok egy rózsát szívetek közepébe,
S hirdessétek a feltámadást az emberek
Körében, ki önmagát mindenkiért
Feláldozta, a közelben van már,
S készen áll összegyűjteni övéit
Az Új Jeruzsálembe, égi hitvese kedvére,
Hogy az eljövendő kor hajnalán
Kinyíljon minden egyes ember szíve.
Székesfehérvár, 2010. augusztus 29.
Elbert Anita
Kedves Anita!!!
Nem tudom mi ez az üresség versednél, mert ennek a versnek olyan erős mondandója van, hogy miért nem is szólt hozzá senki versedhez.
Én tiszta szívemből gratulálok neked.
Szeretettel:Rozálka