Csillagpára
Csillagok könnyezvén meg
Az életet, hullik zarándok–
Utakon a sok meteorit, s
Be–, becsap, akár a ménkő.
Az ember a minden lehetséges
És a remény között áll félúton,
Tudja, saját csillaga magának
Nyoma, s ezért kémlelik tiszta
Egeken a sok világító kis pontot.
Párás lesz az ablak, a kocsonyás
Szem, s máris nem látnak mást,
Csak az anyaföldet. Fölfelé nem
Vezet út. Angyalok kormányozzák
Az életművészek kezeit, hogy
Belőlük el ne vesszen a hit, mely
Ápol, s eltakar, mégis dobog
A perc, akár a szívem, az időre
Palástot dob a felejtés szelleme,
Mert mindenhol ugyanaz volt
Az élet, az az élet, hol bölccsé
Vált az ember, s lebegett a létben.
Mint ki felébredt álmában, s űzi
Az igazságot, s szenvedélyes
Rabja a gyógyításnak, az tudja
Csak, mily fontos saját csillagunkkal
Való kapcsolat, miképpen van
Belső gyermekünk, úgy létezik
Belső csillagunk is, mindenkinek
Más színű, alakú és anyagú, de az
Mindegyikben igaz, hogy ez a csillag
Bölcsőtől a koporsóig elkísér minket,
S mikor levegőt kér a szellem, akkor
Csillagunk elsírja magát, s a kis cseppek
Páraként szállingóznak az emberre, tudván
Tudva, hogy egyetlen csillagpára az életem.
Székesfehérvár, 2011. január 6.
Elbert Anita
Kedves Anita!
Biztosan így van, hogy van egy belső csillagunk, mint ahogy van egy őrzőangyalunk is, aki a születésünktől a halálunkig velünk van.
Üdv.: Torma Zsuzsanna
🙂