Csak egyszer


Csak egyszer

Azokat a régi szép pillanatokat
Szeretném átélni ismét. Melyek a
Múlt börtönébe zártak sok-
Sok gyönyörű emléket! Oda, hol
Rejtőzik minden ami elmúlt s
Minden ami fontos s kedvesen szép!

Azokat a régi szép pillanatokat
Szeretném átélni ismét.
Mikor erdőn, mezőn át sétáltunk
Hosszú, hosszú órákon át.
Vidáman s nevetve lépkedtünk
A forró betonon a hagytuk a jövőnek
Emlékül feketéllő kátrányban apró
Lábaink nyomát.

Azokat a régi szép pillanatokat,
Oh bárcsak újraélhetném.
Kik akkor velem voltak most is itt
Legyenek, érezzem őket s lássam
Mindöjük mosolyát. Csak egyszer
Ölelném át, nem engedném soha
Őket tovább, megállítva az időt
Talán minden könnyebb volna!

Csak egyszer élhetném át, szívem
Legszebb pillanatát! Csak egyszer…

Kisvárda, 2011. július 28.

Orsós Mónika

“Csak egyszer” bejegyzéshez 10 hozzászólás

  1. Kedves Móni!
    Úgy látom, nem forgatod azt a könyvet, amit ajándékba küldtem neked. Azt hiszem elsietett akció volt. Megint a könnyebb utat választottad…
    Dávid

  2. Csak egyszer

    Azokat a régi pillanatokat
    Szeretném átélni ismét.
    Melyeket a múlt börtönébe
    Zártam hosszú-hosszú
    Éveken át.

    Oda, hol rejtőzik minden
    Ami elmúlt s ami fontos!
    Azokat a régi pillanatokat
    Szeretném átélni ismét:
    Mikor erdőn, mezőn át
    Sétáltunk hosszú-hosszú
    Órákon át.

    Vidáman s nevetve
    Lépkedtünk forró betonon.
    S hagytuk a jövőnek emlékül
    Feketéllő kátrányban kicsinyke
    Lábaink nyomát.

    Azokat a régi pillanatokat,
    Oh, bárcsak újra élhetném.
    Kik akkor velem voltak most
    Is itt lennének, érezném
    Illatukat s látnám mindegyikőjük
    Mosolyát.

    Csak egyszer ölelhetném át.
    Nem engedném soha Őket
    Tovább. Megállítanám az időt,
    Ha tehetném! Akkor talán
    Minden könnyebb volna!

    Csak egyszer élhetném át.
    Szívem legszebb pillanatát!
    Csak egyszer…

    (kicsit másképp)

  3. [b][color=#ff6600][u]Drága Mónika ![/u]

    [quote]*Örök lét kellene a halál jogával,
    de csak arasznyi létünk van a halál kényszerével.*[/quote] [small]/Örkény István/[/small]

    [quote]*A világ fele mindig a hátunk mögött van.
    Minek a bajt még azzal is tetézni, hogy mindig visszanézünk?*[/quote]

    [quote]*Életünk égő szövetnekhez hasonló,
    mely majd hol lassabban, majd hol sebesebben, de szüntelen fogy.
    Boldog ki midőn létének mulandóságára gondol, – azzal vigasztalhatja magát,
    hogy sokaknak világított. * [small]/Eötvös/[/small]
    [/quote]
    [i]Szavaim nélkül most az idézetek beszéljenek![/i]

    [u]Szeretettel !- szép, és vágyódó versedért ![/u]

    – keni -[/color][/b]

  4. Drága Mónika!

    Ami elmúlt – visszahozni sajnos nem lehet! De a gyönyörű pillanatokat, illatokat és érzéseket szívünkben őrizzük, amíg csak élünk…. én is ebből táplálkozom:D

    Örülök, hogy újra olvashatlak a magazinon. Írtam Neked, ha lesz időd, Te is írj.
    Sok szeretettel gondolok mindig Rád: BogIcu

  5. "Azokat a ….szép pillanatokat, …" "…Melyek a / Múlt börtönébe zártak …" "gyönyörű emléket!"
    Mónika, ez az első sori "szép" talán félreviszi a felütő mondandód, úgy vélem.
    Szép vers :o)) Laci

  6. szia Móni!

    Nagyon jó a versed! Érdekes a rím használatod. Valódi érzéseket közvetítesz, és beleéli magát az ember. Nem találtalak a tagok között? Miért?
    Fontos lenne beszélnünk! Kérlek írj egy választ a veszpremigabor@gmail.com-ra! Köszi!
    baráti üdvözlet: Tasmandobos

Szólj hozzá!