Karácsonyi hangoltság


Karácsonyi hangoltság

Mágikus jelvárosra bukkantam
A szívemben. A tér közepén
Fenyőfa állt, éberen figyelve
A határt. Az emberek nyomai
Keresztezték egymást, idegesen,
Kapkodva. Az ünnep ugyanis
Fáradtság, készülődés. Az idill
Akkor veszett el, mikor
Megszűnt az ember a mostban
Élni. De hát a pillanatokat
Ki lehet feszíteni az öröklétbe,
Az állóképet, egy mosolyt,
Vagy egyetlen szót. Ám tíz év
Múlva már csak a hangoltság
Marad: szép volt ez a karácsony.

Székesfehérvár, 2011. december 15.

Elbert Anita

“Karácsonyi hangoltság” bejegyzéshez 1 hozzászólás

  1. Sok igazság van a versedben, kedves Anita!

    Az ünnepek vásárlási láza, a bankok nyomulása a

    kölcsöneikkel stb miatt épp a legfontosabbat veszítjük el

    ünnepeinkből, a meghittséget, a szeretetet…

    Jó és nagyon fontos verset hoztál.

    Szeretettel gratulálok!

    Üdvözlettel: András

Szólj hozzá!