Éji nyugalom
Ezen a sötét csillagfényes langyos nyári éjszakán,
Csak a távoli vén Hold sápadt fénye világít mélán.
A tücskök éji zenéje száll vígan a hűs szellővel szépen,
Mely meztelen testem simogatja kicsit borzongva éppen.
Néhány kutya vadul ugatva csahol valahol a távolban,
Egymagam vagyok teljesen a gondolataimmal mostan.
A távoli csillagok fényei is oly haloványak ezen az éjjelen,
S elszállt a nappali meleggel minden nyomasztó félelem.
Minden oly csendes és hihetetlen nyugalommal van telítve,
Az egész világmindenség van a kérges markomba elhintve.
Olyan részegítően jó ez a végtelen mély és sötét nyugalom,
Rám telepedet csendje és ül rajtam, mint király a trónuson.
Bár nehéz életem minden perce ilyen nyugodt és jó lenne,
El is élnék még vagy százezer évig a mostani bőrömbe.
2007. július 27-28.
Deák László Sándor
Kedves Mindenki!
A nyugalom talán többet ér mint egy marék gyógyszer, ezt kellene sokkal többször átélnünk ahhoz, hogy csodásan érezzük magunkat a bőrünkben. Kívánok mindenkinek szép és nyugodt életet. Üdv: Laci
[i][color=#0066cc][u]Kedves Sándor ![/u]
Átérezve ittam minden sorodat és a benned lévő mély gondolatokat.
aki ennél szebben tud mondani verset, vagy mesét, az már szerintem nem is e földön él !
Annyira nyugtatólag hatott az én háborgó szívemre is ez a végtelen nyugalom, hogy megfogadtam ezután én is ebben a versedben utazom !
Nagy gyakorlat, mesteri szókincs, és a tehetség az – ami oly sokakban nincs !
[b]Őszinte Barátsággal és Veled is lelki testvériségben, értékellek ![/b]
Valószínű, hogy nem ismerd ezt a régi szép slágert, amit valaha Toldy Mária énekelt !
Most szövegét ide átmásoltam Neked !
[u][quote]*Más ez a szerelem[/u]
Mennyi kaland, mennyi szerelem,
Végtelen messze jár, nyoma sincs szívemen.
Hát volt, aki volt, ami volt régen tovaszállt,
Jött egy új, szótlanul szívébe zárt.
Más ez a szerelem, más ez az ölelés,
Nem kell több idegen, kit elsodor a feledés
És hogyha mosolyog,
Fényt kap a színtelen, megkopott életem
És már itt a pont, hol célhoz ér az utazó,
Nem vonz, ami új, nincs annál jobb, ami jó.
Jó ez a szerelem, jó ez a bizalom,
Jó ez a csók, ez a csoda, ez a nyugalom.
Szöveg: ebben a nyugtalan völgyben, ami a világ
a szívem vad rohanás közben rád talált
és a hirtelen lett csendben megtalálta önmagát.
Más ez a szerelem, más ez az ölelés,
Nem kell több idegen, kit elsodor a feledés
És hogyha mosolyog,
Fényt kap a színtelen, megkopott életem
És már itt a pont, hol célhoz ér az utazó,
Nem vonz, ami új, nincs annál jobb, mint ami jó.
Jó ez a szerelem, jó ez a bizalom,…*[/quote]
– keni -[/color][/i]
Kedves Laci!
Olyan simogatva nyugtat a versed, mint a mézes tea.
Kandalló, karosszék, pléd, pipa,…
Nagyon tetszik.
Gratulálok!
Péter
Bár elmélázhatnánk egy egész életen át! Biztosan több nyugalmunk lenne mint a mai rohanó világban.Nyugalmat árasztó ,éji versedhez szeretettel gratula.
Meli 🙂