Felemel egy kéz

Felemel egy kéz

Állok mély szakadék szélén,
nincs út, mi átvezet rajta.
A kék ég messzeségbe vész,
hogy jutok át a túlpartra?

Önbizalmam reccsenő ág,
nem képes tartani engem..
görcsösen kapaszkodom bár,
zuhanok, s a mélybe esem

Ketrecbe zár vasakaratom,
nem enged felfelé néznem.
Nem látok túl a homályon,
botlok ütközés kövében.

Botlás megnyitja látásom,
ködfátyla oszlik előttem.
Menekvés útja világos,
lepel nem zárja előlem.

Felemel a mélyből egy kéz
szeretet hídon vezet át.
Lábam, nyomába bízva lép,
éltem, tudom célba ért már.

Schvalm Rózsa

“Felemel egy kéz” bejegyzéshez 14 hozzászólás

  1. [i]Kedves Rozálka!
    Köszönöm, hogy tetszik. Versemet egyes szám első személyben írtam, de nem kizárólag csak magamra gondoltam.
    szeretettel: Rózsa[/i]

  2. Drága Rózsa!!

    Nagyszerű vers. Nagyon tetszik, az a kéz még nagyon jó időben érkezett.
    Puszi neked, nagyon hiányoztatok nekem, de most már kicsi időm lesz!!;)
    Baráti üdv:Rozálka

  3. [color=#006633]Kedves Rózsa!
    Nagyon megfogott a versed. Talán valóban mindig a szakadék szélén járunk, csak észre sem vesszük, mert van egy kéz… Gyönyörű, nagyon tetszik.
    Szeretettel
    Ida[/color]

  4. Kedves Rózsa!

    Nagyon szép a versed!
    Legjobban az utolsó versszak tetszik.

    "Felemel a mélyből egy kéz
    szeretet hídon vezet át.
    Lábam, nyomába bízva lép,
    éltem, tudom célba ért már."

    Szeretettel:Margit

Szólj hozzá!