Csanival, idebenn

Csanival, idebenn

Zoknis láb, mely fürgén szalad
farmernadrág, rajt\’ pár maszat –
huncut két szem, nekem legszebb
csücsöri száj…menten megvett.

Kiről szóltam? nem is másról
Csanád jött el…ő anyástól –
nagyon vártam, nem nyughattam
ajtót lestem, bizony gyakran.

Végre itt van, lelkem karol
szívem üstdob lett valahol –
úgy veri a ritmust: tam-tam
ekkora zaj van egy tankban.

Játszottunk mi, szétpakoltunk
jobban mondva: néztem tájfunt –
tornádó vert szobán tanyát…
kacaj csöppjén csüngtek csaták.

Dehogy bántam! inkább vágytam:
tartson tovább velem zártan –
kicsit enyém volt őkelme…
mami-terep csúcs-győzelme.

“Csanival, idebenn” bejegyzéshez 17 hozzászólás

  1. [u]Kedves Margit![/u]
    Örömmel hallom, hogy nem nem untad el magad közben. 🙂
    Köszönöm szépen a vizitet.

    [u]Drága Ica![/u]
    Számomra megtisztelő, hogy szerepelhetek Veletek egy könyvben. Nagyon színvonalas a körülöttem lévő "felhozatal". 🙂 Köszönöm, hogy elolvastad ezt a versemet is.

    [u]Elisabet drága![/u]
    Az már valami, ha valami eszedbe jutott az olvasás kapcsán. 🙂 Most is örültem nagyon a látogatásodnak és őszinte szívvel köszönöm.

    Szeretettel. Éva

  2. Kedves Éva!

    Nagyon könnyed, kedves, bájos. Örömmel olvastam.

    ( Örülök, hogy a " Sors és Érintés" antológiában együtt lehettek a verseink. Gratulálok!)

    Szeretettel: Ica

  3. Gabi drága!
    Ezt olyan szépen és nyálcsorgatóan írtad le, hogy mentem megéheztem egy kis édességre. 😉 Roppant jó a hasonlatod. Köszönöm szépen, hogy itt voltál. Ölellek. Éva

  4. [u]Kedves Judit![/u]
    Köszönöm szépen, hogy betekintettél és pár becses szavadat hagytad. Nagyon örültem. 🙂

    [u]Miklós kedves![/u]
    Ma is hasonló "élményben" volt részem és büszkén (ha szabad…) állíthatom, hogy imádatom tárgya (!) egyre okosabb és nagyobb és ügyesebb és huncutabb, és…és…nane! Ez tényleg eltúlzott "szerelem". 🙂 Nagyon-nagyon köszönöm véleményedet és mindig örömmel, szívesen fogadlak.

    Ölelésem küldöm. Éva

  5. Csupa szeretet minden egyes sor minden szava és betűje!
    Ezt csak örömmel lehet olvasni. Kicsit olyan, mint egy szavakból szőtt ünnepi karácsonyfa.
    Őszinte szívvel gratulálok soraidhoz!
    / Miklós /

  6. [u]Katalin drága![/u]
    Igen, helyes a tipped. 🙂 S nagyon szépen köszönöm, hogy itt is elolvastad a róla (s rólam) szóló versikét. Ölellek.

    [u]Kedves Idám![/u]
    Mindennek eljön az ideje, csak legyél türelmes. 🙂 Én már eléggé nem voltam az, mert túl sok idő telt el köröttem kisgyerek-zsivaj nélkül. Szeretettel láttalak.

    [u]Rózsa kedves![/u]
    Örülök, hogy hasonló tapasztalataink, érzéseink vannak. 🙂 Köszönöm szépen az olvasást.

    [u]Kedves Marika![/u]
    Hálás köszönetem a jöttödért és örömmel tölt el, hogy ebből a – kicsit káoszos – lüktetésből le lehetett szűrni a lényeget. 🙂

    Szeretettel. Éva

  7. Kedves Éva!

    A" nagymamaság" hangulatát hűen, pajkosan idézi versed, élethűen, mi már csak ilyenek vagyunk nagyik. Élmény volt olvasni téged.

    Szeretettel:

    Krollné Marika

  8. Drága Éva!
    Kedvesen cseng soraidból a nagymama mindent feülmúló öröme, ismerős érzések Szeretettel olvastam.
    Gratulálok! Rózsa

  9. [color=#006633]Drága Évám, ragyog a versed, s ragyognak a benne szereplők is. Hát megvallom egy kicsit irigyellek (sőt, nem is kicsit:)). Nagyon élveztem… Ölellek! Ida[/color]

  10. [u]Kedves Etel![/u]
    Látogatásodnak most is szívből örülök és köszönöm szépen. 🙂
    (még elfértél Te is…;) )

    [u]András kedves![/u]
    Figyelmedet hálásan köszönöm és nagyon jólesnek méltató soraid. 🙂

    [u]Kedves László![/u]
    Igen…ez egy olyan "semmi különös"- típusú versike. 🙂 Ám…nekünk, akik ezt átéljük: maga a csoda és mindennél fennköltebb. Örülök, ha tetszett, s kicsit át tudtad varázsolni a Te mindennapjaidba.

    Szeretettel. Éva

  11. Kedves Éva!

    Hangulatában, csélcsap csapongásában teljesen átélhető egy ifjú "nagymama" szív-vibrálása! Más valójában fontosságát veszti, hisz ismerős érzést lubickoltattál meg bennem.

    titus56

Szólj hozzá!