Mi lesz…
…Mi lesz, ha jő a szél, balzsamos
nyárnak örök mosolyán halkan zenél?
Mi lesz, ha jő az ember, szívében
apró szeretettel, s hatalmas méreggel?
Mi lesz, ha jő a víz, hullámzó tekintettel,
csillám-homokot nyaldos, vagy úszik a
gyűlölettel?
Mi lesz, ha jő a vágy, egekig csavart,
bordó leplen, hevesen izzó, lágy
fellegekben?
Mi lesz, ha jő az idő, eltép minden
mulandót? -De nem szakítja ki
emlékemben nyugvó, szerelmes
valód…
Kedves Zina!
Örvendetes, hogy itt jártál, az még inkább, hogy tetszett a versem, így is, úgy is! 😉 Valójában olyanok is a versszakok, ahogy írtad, csak nem akartam formailag megvariálni! 😀 Örülök, hogy tetszett a szatén-kép is! 😛
Köszönöm! 🙂
Üdv:
István
Hát, ez remek, én szétszedtem 3 és 4 soros versszakokra rímek mentén, és egy teljesen jó forma kerekedett úgy is ;))
Szép, tetszettek az ellentétpárok is, de az egekig csavart bordó lepel különlegesen szép kép.:)
Gratulálok neked.:)
Kedves Barnaby!
Először is köszönöm, hogy itt jártál, S köszi gratulációdat is!.. 😛 😉 Lehet, hogy igazad a stílus és a forma: AMFORA! 😀
Baráti üdv:
Csirko
Jó kérdések. A második gondolatnál, kérdésnél az "s" felesleges, megakaszt…a "csavart" utáni vessző is szerintem.A válaszokat még keresem…:)Grat.Üdvözöllek:B:)
Hy, Zserm!
Jó, hogy benéztél, ha már ilyen áttételesen meginvitáltalak! 😛 😉
Köszönöm, hogy azt mondod: jól áll nekem eme építkezés, versszerkezet! 😉
Tudod, én tényleg ilyen 'örök romantik' típus vagyok, ezért van némi személyes mozzanata, s valóban, ragyogó meglátás, csak a végén bújik elő! 🙂
Üdv,s örültem:
István
Kedves Tigram!
Köszönet, hogy itt jártál, szívből örülök, hogy tetszett a versem! 🙂
Nos, a válaszok..sajnos nem mindig vannak..az Igazság Odaaát van!.. 😉
Üdv:
István
Kedves István.
Tetszett a versed, de olyan jó lenne tudni a válaszokat.
Gratulálok: Tigram.