Mi lesz..

Mi lesz…

…Mi lesz, ha jő a szél, balzsamos
nyárnak örök mosolyán halkan zenél?

Mi lesz, ha jő az ember, szívében
apró szeretettel, s hatalmas méreggel?

Mi lesz, ha jő a víz, hullámzó tekintettel,
csillám-homokot nyaldos, vagy úszik a
gyűlölettel?

Mi lesz, ha jő a vágy, egekig csavart,
bordó leplen, hevesen izzó, lágy
fellegekben?

Mi lesz, ha jő az idő, eltép minden
mulandót? -De nem szakítja ki
emlékemben nyugvó, szerelmes
valód…

“Mi lesz..” bejegyzéshez 7 hozzászólás

  1. Kedves Zina!

    Örvendetes, hogy itt jártál, az még inkább, hogy tetszett a versem, így is, úgy is! 😉 Valójában olyanok is a versszakok, ahogy írtad, csak nem akartam formailag megvariálni! 😀 Örülök, hogy tetszett a szatén-kép is! 😛

    Köszönöm! 🙂

    Üdv:
    István

  2. Hát, ez remek, én szétszedtem 3 és 4 soros versszakokra rímek mentén, és egy teljesen jó forma kerekedett úgy is ;))
    Szép, tetszettek az ellentétpárok is, de az egekig csavart bordó lepel különlegesen szép kép.:)
    Gratulálok neked.:)

  3. Kedves Barnaby!

    Először is köszönöm, hogy itt jártál, S köszi gratulációdat is!.. 😛 😉 Lehet, hogy igazad a stílus és a forma: AMFORA! 😀

    Baráti üdv:
    Csirko

  4. Jó kérdések. A második gondolatnál, kérdésnél az "s" felesleges, megakaszt…a "csavart" utáni vessző is szerintem.A válaszokat még keresem…:)Grat.Üdvözöllek:B:)

  5. Hy, Zserm!

    Jó, hogy benéztél, ha már ilyen áttételesen meginvitáltalak! 😛 😉

    Köszönöm, hogy azt mondod: jól áll nekem eme építkezés, versszerkezet! 😉

    Tudod, én tényleg ilyen 'örök romantik' típus vagyok, ezért van némi személyes mozzanata, s valóban, ragyogó meglátás, csak a végén bújik elő! 🙂

    Üdv,s örültem:
    István

  6. Kedves Tigram!

    Köszönet, hogy itt jártál, szívből örülök, hogy tetszett a versem! 🙂

    Nos, a válaszok..sajnos nem mindig vannak..az Igazság Odaaát van!.. 😉

    Üdv:
    István

Szólj hozzá!