Reggel, ha kinézek az ablakon,
a szűz hótakarón nincs semmi nyom.
Milyen gyönyörűen, vakítóan virít,
csak a piros galagonya látszik egy kicsit.
Csodás, s még tehetem, bámulom,
mert nemsokára ott lesz a keréknyom.
Szeretem, ha nagy pelyhekben hull a hó,
kimegyek a tiszta levegő is nagyon jó.
Szeretem megfogni, puha és biztató,
szeretem, ha lábam alatt ropog a hó,
az erdőben sétálni, az ágakat megrázni,
hanyatt feküdni, és angyallal repülni.
Havat görgetni, és hóembert építeni,
s a répát utoljára az orrának feltenni.
Hógolyózni és hó csatákat vívni,
le-föl rohanni ,és esni –kelni.
Hatalmas dombokról szánkóval lejönni,
s a gyerekekkel együtt sikítani.
Az ereszen a vastag jégcsapok,
mint ezer kard, csillog-villog!
Mikor egy kicsit is ki süt a nap, és olvad,
a cseppeket olyan nehezen engedi el a jégcsap.
A könnyű, fehér hópelyhek,
az ágakat hajlítják meg.
Hiába is tűnik könnyűnek,
a hó pusztító is lehet.
Halálos sebeket adó,
hisz az ereje, fagyasztó!
Kimerültünk, sötétedik,
elég a játékból,
holnap újra esik,
és kinn maradunk, estig.
Fázva, vizesen, kifagyva,
bemegyünk a jó meleg lakásba.
A nagy hópelyhek újra szépen hullnak,
és mindent fehér paplannal betakarnak.
Köszönöm drága Viola!
Örülök,hogy tetszik!
Szeretettel:Éva(l)
Kedves Éva!
Oly gyönyörű a versed, mint egy téli mesevilág. Jó volt Veled lenni.
Szeretettel: Viola (f):](f)
Kedves Zsermen!
Kedves Ica!
Nagyon örülök,hogy megnyerte a tetszéseteket!
Szeretettel:Éva
Remek téli hangulatot teremtettél. kedves Évikém!:]
Kedvem lenne nekem is, de már az idén nem lesz alkalom.
Szeretettel gratulálok: Ica
Kedves Icu!
Örülök,ha tetszett,én még most is imádom a telet,csak már a szánkót,nem vállalom be!
😉
Kedves Rzsike!
De jó is volna ha tudnék!!!:)
Kedves Éva (bogyi)!
Gyerekkoromban imádtam a telet, Könnyű léptekkel a szűz hóba süppedni, hóembert építeni csuda klassz élmény volt.
Ma már a meleg szobából nézem a hópelyheket. Bár ezek már nem igazi telek…
Visszaidéztél szép versedben emlékeket, jó volt itt Nálad(f)
Szeretettel: Icu
"
Szeretem megfogni, puha és biztató,
szeretem, ha lábam alatt ropog a hó,
az erdőben sétálni, az ágakat megrázni,
hanyatt feküdni, és angyallal repülni."………………..REPÜLJ.:)