Álmatlanul
Gondolod, hogy felettünk oszlopok
tartják a csillaggal telt égi kárpitot?
A földön ezer darabra tört a csend,
szivárvány színnel kósza dalnok lett.
Ablakban ragyog a szép emlékű liliom,
a falon borostyán árnyéka imbolyog.
Az alkony bíborát csodák szövik,
zátonyra fut a szeszélyes este.
Ártatlanul az álom messze elkerül,
kaján képek forognak velünk,
esendő pillanat feszül, ócska vekker
ketyeg, pajzán mesék ölén alszom el.
Kedves Évike! (bogyi),
Rózsika,
Barnaby.
Nem tudtam jönni pár napig. Hálás szívvel köszönöm a kedves gratulációtokat. (f)
Kedves Zina! külön köszönet, hogy elolvastad az emlékező versemet J. A.-hoz. Egy és csúszott be véletlenül ég helyett a 10. sorba. Elnézést.:)
"kékítő ég vízéből"
Szeretettel: Ica
Nagyszerű vers. A csend, mint kósza dalnok…:) Remek képek villantak fel és imbolyogtak a falakon.
József Attilára emlékező versedhez is szeretettel gratulálok!
csodas lira a versed, kedves Ica, nagy orommel olvastalak most is.Gratulalok szeretettel:b:)
Drága Ica!
Álmatlanul is nagyon szép gondolataid születtek.
Szeretettel gratulálok! Rózsa(f)
Újra nagyon remek sorokat írtál drága Ica!
Szívből gratulálok:Éva(f)
Erzsikém drága!
Köszönöm, hogy olvastad a versem és a jókívánságodat. A költészet napján, (nem tudtam már feltölteni) emlékeztem (f)József Attilára ezzel a verssel:
Előtted tiszteleg a kor
József Attilához
Bús kebledben sikoltoztak
izzó szárnyú vasmadarak,
a nyikorgó történelem.
Fújtak a vascsontú szelek
kuncogó krajcár ütemén,
úgy ám, a csecs-becse mögött.
Véresen kiáltasz felénk,
üres levesek gőzéből,
rothadt szalmazsákról,
kékítő és vizéből.
Meg kell hallani hangodat.
itt van ma is ez a kopasz valóság.
Szeretettel: Ica
Kedves Ilonka!
Gyönyörű versedet szeretettel olvastam. Az előttem szólók, már mindent elmondtak.
Én hallgatok. Szép költészet napját kívánok sok szeretettel: Erzsi
Drága Vali-m!
Örülök kedves soraidnak és nagyon jólesnek.
Szeretettel(f)ölellek: Ica
Kedves Zsermen!
Nagy hiba volt, hogy nem folytattam, vagy hagytam volna ki egy üres sort, hogy érzékelni lehetett volna jobban , hogy az a "csend összetört" itt a földön. Örülök az észrevételednek, elgondolkodom rajta.:)
Köszönöm, hogy itt jártál.
Üdv. Ica
Drága Zsófikám!
Mindig örülök, ha visszatérsz a verseimhez olvasásra.:)
Hálásan köszönöm a soraidat: Ica
Drága Icukám!
Ne szerénykedj, mert szerintem, de nem csak szerintem ragyogó verseket írsz. Úgy gondolom, hogy csak stílusban és formailag különböznek az írásaink és ez így van jól.
Ki-ki a maga eszközeit használja, ami adatott neki.(f)
Köszönöm szépen a kedves soraidat, szeretettel: Ica
Drága Ilona !
Verseid mindig gyönyörűséggel töltenek el.
Finoman szőtt jelképeiddel szinte "fested" a szavakat.
Sajátosan nőies kellemmel alkotsz.
Ölellek szeretettel:Vali m.
Drága Ica !
Nem győzöm hangsúlyozni, lenyűgözően írsz. Jó hozzád betérni, megismerni világod.
Szeretettel gratulálok, Zsófi
Kedves Icám!
Még nem csalódtam egyetlen versedben sem, pedig elég sokat olvastam Tőled, aminek egyébként szívből örülök:)
Ahogy Te a szavakat egymásba fonod, szavamra! tanítani kellene….
Ismételten szívbéli gratulációm, s itt szeretném megköszönni Neked azt, hogy egyszerű kis verseimet olvasod és véleményezed.(f)
Szeretettel: Icu