Ki nevetett
Keresem, ki egykor bennem sírt, nevetett,
talán az Isten, jöttében konokul hittem.
Ezernyi színes pillangó ezerszer virrasztott
éjszakáimon, csenddé varázsolt engem.
Egy percre csillogtatni akartam a mennyet,
a Holdat, itt a Földön a sötét árnyakat.
Ellángolt a Nap felettem, nincs halandó szó.
A mai napot kell kibírni, talán a holnapot,
biztatom magam, másképp felfalnának
a farkasok, vele osztozna rajtam a keselyű,
az a keserű tudat, a mágnes két pólusa
közé szorult a hitem, nem vagyok szabad.
S egy dalt üvölt bordáim között a fájdalom,
elveszett, a sárban nyög egy hervadt liliom.
Most megkeresem az Istent, aki sírt bennem,
kérdezem halkan, talán Ő nevetett rajtam?
Kedves Zsermen!
Jól látod, igen a 2-2 sor az elején és a végén összetartja a közte lévő gondolatot, amit az életemmel szerettem volna kezdeni, de közben elveszett a tisztasága, azaz a liliom.
Nagyon szépen köszönöm, hogy mindig számíthatok a véleményedre, hidd el, hogy fontos!!!
Üdvözlettel: Ica
Kedves Laca!
Megtisztelő, kedves sorokat írtál a versemhez. Jól gondolod, hogy nem csak arról írtam a versben, hogy ki sírt, ki nevetett? 🙂
Köszönöm a gratulációdat, üdvözlettel: Ica
Kedves Kata!
Örülök, hogy olvastad a versem! Mindig felteszünk magunknak kérdéseket, általában tudjuk is a választ.:)
Köszönöm a gratulációdat a könyvemhez.
Belső levélben, válaszolok, nem kell nyomoznod.:)
Szeretettel: Ica
Kedves Ilona!
Versed remek olvasmány. Az a fajta írás, amit nem elég egyszer elolvasni, s nem elég egyszer gondolkodni rajta. Igazán komoly és érett, szép költemény. Gratulálok!
üdvözlettel: Laca
Kedves Ica!
Először is örülök, hogy ismételten itt vagy, kipihenten! Reméljük egyszer megtudod/ tudjuk,
ki volt aki sírt bennünk, nevetett rajtunk!
Tiszta szívből Gratulálok a megjelent könyvedhez!!!! (l)
Nagyon kíváncsi vagyok ám rá! Gondolom, lehet majd belőle venni, mert én mindenképpen szeretném, ha itthon lenne belőle! Na, majd kinyomozom ennek a menetét!
Gratulálok versedhez is! 🙂
Szeretettel: Kata
Kedves Rzsike!
Keresem én, de annyi mindent találok!:)
(azt mind meg kell írnom:D )
Üdvözlettel: Ica
Icukám drága köszönöm, hogy jöttél.(f)
Szeretettel: Ica
Mert,az nem lehet,hogy ne találd meg magadba,a régi énedet,keressed.
Grat Ica(l)
Kedves Icám!
Ismét remekeltél!
"Keresem, ki egykor bennem sírt, nevetett…"
Nagyon jók a belső rímek is.
Gratulálok szeretettel: Icu(f)
Köszönöm kedves Erzsike a biztatásodat.:)
Örülök, hogy olvastad a versem.
Üdvözöllek szeretettel: Ica
Kedves Ilonka! Szeretettel üdvözöllek és légy Te is erős! Ki kell a holnapot is bírni .
Szép napokat kívánok Erzsi
Kedves a Andrea örülök, hogy tetszett a vers!:)
Szeretettel üdvözöllek: Ica
Köszönöm kedves soraidat Zina!:)
Szeretettel:(f) Ica
Kedves Marcsika!
Mindig keressük, kutatjuk a kérdésekre a választ, akkor is amikor már nincs is remény.
( Egy kicsit hosszú volt a három hét, de pihenten, feltöltődve jöttem haza.(l)
Köszönöm kedves gratulációdat. 🙂 Ica
nagyon tetszett!!
Nagyon szép, tetszenek a belső rímek is, a mágneses hasonlat is remek… (az az erősebb, amelyikre fókuszálunk :-)) Gratulálok, kedves Ica! 🙂 (f)
Kedves Ica halk kérdésedre találtál már választ?Sokan keressük …..
Versedhez gratulálok.M:)rcsi(f)
/Kékes milyen volt?Sikerült kissé feltöltődnöd?/