Ki nevetett

Ki nevetett

Keresem, ki egykor bennem sírt, nevetett,
talán az Isten, jöttében konokul hittem.
Ezernyi színes pillangó ezerszer virrasztott
éjszakáimon, csenddé varázsolt engem.
Egy percre csillogtatni akartam a mennyet,
a Holdat, itt a Földön a sötét árnyakat.
Ellángolt a Nap felettem, nincs halandó szó.
A mai napot kell kibírni, talán a holnapot,
biztatom magam, másképp felfalnának
a farkasok, vele osztozna rajtam a keselyű,
az a keserű tudat, a mágnes két pólusa
közé szorult a hitem, nem vagyok szabad.
S egy dalt üvölt bordáim között a fájdalom,
elveszett, a sárban nyög egy hervadt liliom.
Most megkeresem az Istent, aki sírt bennem,
kérdezem halkan, talán Ő nevetett rajtam?

“Ki nevetett” bejegyzéshez 17 hozzászólás

  1. Kedves Zsermen!
    Jól látod, igen a 2-2 sor az elején és a végén összetartja a közte lévő gondolatot, amit az életemmel szerettem volna kezdeni, de közben elveszett a tisztasága, azaz a liliom.
    Nagyon szépen köszönöm, hogy mindig számíthatok a véleményedre, hidd el, hogy fontos!!!
    Üdvözlettel: Ica

  2. Kedves Laca!
    Megtisztelő, kedves sorokat írtál a versemhez. Jól gondolod, hogy nem csak arról írtam a versben, hogy ki sírt, ki nevetett? 🙂
    Köszönöm a gratulációdat, üdvözlettel: Ica

  3. Kedves Kata!
    Örülök, hogy olvastad a versem! Mindig felteszünk magunknak kérdéseket, általában tudjuk is a választ.:)
    Köszönöm a gratulációdat a könyvemhez.
    Belső levélben, válaszolok, nem kell nyomoznod.:)
    Szeretettel: Ica

  4. Kedves Ilona!

    Versed remek olvasmány. Az a fajta írás, amit nem elég egyszer elolvasni, s nem elég egyszer gondolkodni rajta. Igazán komoly és érett, szép költemény. Gratulálok!

    üdvözlettel: Laca

  5. Kedves Ica!

    Először is örülök, hogy ismételten itt vagy, kipihenten! Reméljük egyszer megtudod/ tudjuk,
    ki volt aki sírt bennünk, nevetett rajtunk!

    Tiszta szívből Gratulálok a megjelent könyvedhez!!!! (l)
    Nagyon kíváncsi vagyok ám rá! Gondolom, lehet majd belőle venni, mert én mindenképpen szeretném, ha itthon lenne belőle! Na, majd kinyomozom ennek a menetét!

    Gratulálok versedhez is! 🙂
    Szeretettel: Kata

  6. Kedves Marcsika!
    Mindig keressük, kutatjuk a kérdésekre a választ, akkor is amikor már nincs is remény.
    ( Egy kicsit hosszú volt a három hét, de pihenten, feltöltődve jöttem haza.(l)
    Köszönöm kedves gratulációdat. 🙂 Ica

  7. Nagyon szép, tetszenek a belső rímek is, a mágneses hasonlat is remek… (az az erősebb, amelyikre fókuszálunk :-)) Gratulálok, kedves Ica! 🙂 (f)

  8. Kedves Ica halk kérdésedre találtál már választ?Sokan keressük …..
    Versedhez gratulálok.M:)rcsi(f)
    /Kékes milyen volt?Sikerült kissé feltöltődnöd?/

Szólj hozzá!