Nem voltál sehol

Nem voltál sehol

Sugarat ontott a nap a lombokon.
Pipacs ajkán hamvas pír dalolt,
szárnyalt, álmodott a szőke homokon.
Fecskék szárnyain tűntek a fények,
a fáradt múlttal az emlékezet.
Illan a varázs, a bűbáj, a szürkület,
illan,kihal a tündérszínű hajnal.
Isteni titok volt amibe belenéztem.
Testemben ég még a közös pillanat.
Szenvedély remeg szám kapuján,
eddig fel sem tűnt még senkinek
mi van velem, miért könnyezem?
Egy kis dalt dúdolok, amerre megyek
hullatják a fák a fáradt leveleket.

“Nem voltál sehol” bejegyzéshez 28 hozzászólás

  1. Köszönöm szépen kedves a-Andrea a soraidat!
    Remélem lesz még alkalmam, ha Isten is úgy akarja. 🙂 Nehéz az első könyvemet bevezetni a köztudatba. Sajnos nem vagyok már fiatal.:)
    Szeretettel üdvözöllek: Ica

  2. Kedves Ica! Az emlékek néha olyan erővel tudnak ránk törni, hogy alig tudunk talpon maradni a súlyuk alatt… Gyönyörű melankolikus kép – szinte látom magam előtt, ahogy elsétálsz a hulló falevelek között, megélve az emléket.
    Olvasván a könyvbemutatóról, melegség tölt el! Nagy boldogság számomra tudomást szerezni ilyen lelkileg felemelő eseményről! Örülök, hogy jól sikerült, sokan voltak veled! Tiszta szívből gratulálok! Kívánok sok hasonló pillanatot!
    Szeretettel, Andrea

Szólj hozzá!