Őszeink

Őszeink

Bólogat a fák lombján a karcsú szél,
s tűnődik, – esőköpenyét felvegye,
vagy jobb, ha lankadtan tovább evickél,
hol a hegy csúcsán búsong egy jegenye,
s héját ledobva hullik a gesztenye.

A bágyadt napsugár gyümölcsöt érlel,
pirosra festi magát a sok alma,
a tarka-barka ősz hiába kérlel,
régóta vesztes, nincs hozzá hatalma,
– tán' élne is még, de jobb lenne halva.

Így tűnik el őszeink dicsősége,
átadva helyét a zord elmúlásnak,
alig hogy elkezdődött, máris vége,
csak most születtünk, de már sírt ásnak,
a tél kezdetén köszönünk egymásnak.

“Őszeink” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. Kedves Marinka!

    Teljesen zavarba hozol a dicséreteddel. Bár férfiasan bevallva, jólesik. Végül is bőven van egy kötetre való vers a gépemen, lehet, hogy jövőre nem novellás kötettel jelentkezem.
    Nagyon köszönöm a biztató szavaidat!

    Baráti öleléssel: János

  2. [i][color=#9900ff][b]Kedves János ![/b]

    Meghatóan szép őszi verset írtál és különleges gondolatisággal fűszerezted,,,

    [b]Üdvözöllek !
    [/b]
    -keni -[/color][/i]

Szólj hozzá!