Nem tudom a szót

Nem tudom a szót

Titokzatos a szó, amely hozzád vezet,
szívembe égette már az emlékezet
a megbánás lázas-fájó hangulatát,
felrémlik a múltból néhány régi barát,

néhány ki nem mondott, magasztos ígéret,
elvetélt álmokban félresiklott élet,
eltékozolt percek nyomán múló évek,
a bűnben felizzó, porig égett lélek,

gőgösen kiáltott szenvedélyes szavak,
síron égő gyertyák, míg ki nem alszanak,
minden, mit az élet számomra megadott,
még nem tudom a szót, – csak némán hallgatok

“Nem tudom a szót” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. Kedves Jean!
    Az én olvasatomban ez a vers arról a fájó érzésről szól, hogy korábban könnyelműen elkövetett vétkeinket nagyon nehéz akár a kinti, akár belső világunkban jóvátenni.
    Rám nagyon erősen hatott. Szeretettel gratulálok, marinka(f)

  2. [color=#6600cc][b]Kedves János[/b] !

    Ez a versed kissé fájdalmas és talán önmagadról is szól, és szép lírai megfogalmazásban és jó kivitelben, rímesen – jelentetted meg, amiben értékesek a hasonlatid is,,,,

    [u]Nekem tetszik ez a versed is ![/u]

    [b]Üdvözlettel köszöntelek [/b]!

    – keni -[/color]

Szólj hozzá!