Kihasad a hajnal…

Kihasad a hajnal…

Kihasad a hajnal kérges éjszakából,
megszeppent csendben halkul a virgonc remény,
szívem sarkán csak egy horpadt fény világol,
pokol tüzéből vetül rám e szürke fény.

Nem vár rám a reggel boldog ébredéssel,
nem zsibong köröttem a bájos pillanat,
csak a hajnal rongyos fuvallata ér el,
fémes szájízzel hív a sápadt pirkadat.

Kezdődik egy új nap, a napfény megremeg,
ajtóm előtt a szél vad nótát énekel,
lelkem mélyén fordul bozontos förgeteg,
a felizzó fényben örömmel égek el.

“Kihasad a hajnal…” bejegyzéshez 4 hozzászólás

  1. [center][color=#990066][b][u]Kedves János ![/u][/b]

    Versed idilli, romantikus szép-líra és olyan szépen gördülékeny, mintha hópihéken járkálnának belőle nőtt szavak,,,

    [u]Nagyon tetszett, mert nagyon is tudsz kedvünkre szépeket írni,,,[/u]

    [b]Adventi Üdvözletem küldöm el Feléd !
    [/b]
    – keni -[/color][/center]

Szólj hozzá!