Kihasad a hajnal…
Kihasad a hajnal kérges éjszakából,
megszeppent csendben halkul a virgonc remény,
szívem sarkán csak egy horpadt fény világol,
pokol tüzéből vetül rám e szürke fény.
Nem vár rám a reggel boldog ébredéssel,
nem zsibong köröttem a bájos pillanat,
csak a hajnal rongyos fuvallata ér el,
fémes szájízzel hív a sápadt pirkadat.
Kezdődik egy új nap, a napfény megremeg,
ajtóm előtt a szél vad nótát énekel,
lelkem mélyén fordul bozontos förgeteg,
a felizzó fényben örömmel égek el.
Kedves Marinka!
Nagyon szépen köszönöm az elismerést! Kívánok neked további jó alkotómunkát!
Baráti üdvözlettel: János
Kedves Keni!
Köszönöm elismerő szavaidat, jó egészséget kívánok neked!
Baráti üdvözlettel: János
Hűha…! Erre csak annyit mondok – elvarázsolóan gyönyörű!
[center][color=#990066][b][u]Kedves János ![/u][/b]
Versed idilli, romantikus szép-líra és olyan szépen gördülékeny, mintha hópihéken járkálnának belőle nőtt szavak,,,
[u]Nagyon tetszett, mert nagyon is tudsz kedvünkre szépeket írni,,,[/u]
[b]Adventi Üdvözletem küldöm el Feléd !
[/b]
– keni -[/color][/center]