Igazi a tél

Igazi a tél

Ködhomályból leplet sző a hajnal.
alvó világra hull csipkefátyla.
Káprázat a reggel fehér hajjal,
fenséges szépségét elém tárja.

Korcsolyapálya az utca, a tér,
áttetszőn ragyog, mint sima tükör.
Megremeg a lábam, bárhova lép,
csend honol, néha- néha szél süvölt.

Schvalm Rózsa

(2017-01-30)

“Igazi a tél” bejegyzéshez 10 hozzászólás

  1. Kedves Rózsa!
    Köszönöm szépen kedves véleményedet, örülök tetszésednek.Valóban tartós, kemény hideg volt, reméljük hamar lesz szép tavasz.
    Szeretettel, (kedves druszám) : Rózsa

  2. Drága Ica!
    Igen, rendkívül hideg januárunk volt, jó, hogy mögöttünk van.
    Te is óvatosan közlekedj, ónos eső, stb.
    Szeretettel: Rózsa:)

  3. Kedves Rózsa!
    Szép, érzékletes a 8-sorosod. Kicsit hosszúra nyúlt már ez a hideg, de reménykedjünk, hogy igazi, kellemes tavasz követi!
    Tetszéssel olvastam versed. (druszád) Rózsa

  4. Kedves Erzsi!
    Köszönöm szépen olvasásodat, bizony nagyon kemény volt a január, várom én is a tavaszt.
    Enyhébb, kellemes napokat! Szeretettel: Rózsa

  5. Kedves Rózsa!

    Szeretettel olvastam versedet, én is csak topogok a hosszú havas úton. Nagyon szép tél, de várom már a színes tavaszt.
    Szép napokat kívánok: Erzsi

Szólj hozzá!